Reklama

Ciąg dalszy rozbudowy sieci kanalizacyjnej w gminie Mokrsko

Gmina Mokrsko planuje kontynuować w tym roku szereg inwestycji rozpoczętych w poprzednich latach. Na ich realizację zaplanowano w budżecie gminy 2025 łączną kwotę ok. 27 mln zł. Uwzględniono w niej dalszą rozbudowę sieci sanitarno-kanalizacyjnej.

Wójt gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski przedstawia zamiary i przybliża szczegóły podejmowanych przedsięwzięć w zakresie budowy kanalizacji na odcinku Krzyworzeka – Krajków aż do miejscowości Chotów – Górale. Całkowity koszt tej inwestycji, w skład której wchodzi również modernizacja drogi, wynosi prawie 7 mln 600 tys. zł.

- W tej chwili realizujemy budowę kanalizacji, a po jej zakończeniu przystąpimy do modernizacji drogi. Oba zadania powinny zostać zakończone w tym roku – mówi wójt Dąbrowski.

- Na początku stycznia złożyliśmy także wniosek na działania wodno-kanalizacyjne z KPO. W jego ramach chcemy przebudować wodociąg pomiędzy miejscowościami Ożarów – Lasek a Zmyślona. Ponadto zainstalujemy 882 wodomierze radiowe i dobudujemy ciąg kanalizacji w Ożarowie, tak aby cała miejscowość została skanalizowana przynajmniej wzdłuż drogi powiatowej. Czekamy na decyzję – dodaje Zbigniew Dąbrowski.

Reklama

Jednocześnie trwa rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Mokrsku, co umożliwi pełne i korzystne dla mieszkańców wykorzystanie całej sieci sanitarno-kanalizacyjnej.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości