Gmina Mokrsko planuje kontynuować w tym roku szereg inwestycji rozpoczętych w poprzednich latach. Na ich realizację zaplanowano w budżecie gminy 2025 łączną kwotę ok. 27 mln zł. Uwzględniono w niej dalszą rozbudowę sieci sanitarno-kanalizacyjnej.
Wójt gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski przedstawia zamiary i przybliża szczegóły podejmowanych przedsięwzięć w zakresie budowy kanalizacji na odcinku Krzyworzeka – Krajków aż do miejscowości Chotów – Górale. Całkowity koszt tej inwestycji, w skład której wchodzi również modernizacja drogi, wynosi prawie 7 mln 600 tys. zł.
- W tej chwili realizujemy budowę kanalizacji, a po jej zakończeniu przystąpimy do modernizacji drogi. Oba zadania powinny zostać zakończone w tym roku – mówi wójt Dąbrowski.
- Na początku stycznia złożyliśmy także wniosek na działania wodno-kanalizacyjne z KPO. W jego ramach chcemy przebudować wodociąg pomiędzy miejscowościami Ożarów – Lasek a Zmyślona. Ponadto zainstalujemy 882 wodomierze radiowe i dobudujemy ciąg kanalizacji w Ożarowie, tak aby cała miejscowość została skanalizowana przynajmniej wzdłuż drogi powiatowej. Czekamy na decyzję – dodaje Zbigniew Dąbrowski.
Jednocześnie trwa rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Mokrsku, co umożliwi pełne i korzystne dla mieszkańców wykorzystanie całej sieci sanitarno-kanalizacyjnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze