Reklama

Daria i Artur Podgórscy z synem jako Święta Rodzina i koncert kapeli Góralska Hora: Orszak Trzech Króli w Wieluniu

Kolejny już raz mieszkańcy Wielunia i okolic mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. Mowa o Orszaku Trzech Króli, który połączony jest z koncertem w świątecznym nastroju. W tym roku dla uczestników imprezy wystąpił Góral Szczepan i Góralska Hora.

Trzema Królami w orszaku: Rafał Bryła, Przemysław Iwanek i Michał Kędzia 

Orszak Trzech Króli w Wieluniu od lat organizują wespół Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego i Fundacja Świetna Rodzina. Tym razem świąteczny pochód wiernych przeszedł spod Kolegiaty Bożego Ciała w Wieluniu pod halę Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadodrzańskiej. Nim orszak ruszył w drogę, odprawiona została msza święta. Odprawiał ją kustosz wieluńskiego sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia ks. Jacek Zieliński.

W tym roku w rolę Trzech Króli wcielili się panowie ze stowarzyszenia Wojownicy Maryi, a byli to: Rafał Bryła, Przemysław Iwanek i Michał Kędzia.

Reklama

Dla uczestników orszaku wystąpił Góral Szczepan i Góralska Hora. Hala WOSiR pękała w szwach. Zainteresowanie było ogromne. Mieszkańcy przybyli na imprezę całymi rodzinami.

- Bardzo się cieszymy, że Orszak Trzech Króli znów przyciągnął tylu ludzi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia – mówi Małgorzata Dudzińska z Fundacji Świetna Rodzina i dodaje, że jak co roku koncert sfinansowany został przez Powiat Wieluński.

Organizatorzy już zapraszają na kolejne wydarzenie tego typu w przyszłym roku.

Reklama

Daria i Artur Podgórscy wraz z synem Ignacem w niezwykłych rolach

W postaci Świętej Rodziny wcielili się państwo Daria i Artur Podgórscy wraz z synem Ignacem.

Jak się pani czuje w roli Maryi? – dopytuje reporter portalu kulisy.net.

- To bardzo odpowiedzialna funkcja – odpowiada Daria.

- Ale przeszkolona pani jest, bo ma pani 9-miesięcznego syna.

- No tak. Doświadczenie w byciu mamą mam duże, bo mamy czwórkę dzieci. Dziś wystąpił z nami Ignaś, nasz najmłodszy syn – zaznacza dumna mama i dodaje, że to debiut małego chłopca. Kto wie, może kiedyś zostanie aktorem, ma już za sobą rolę Jezusa, a to niezwykła sprawa.

Reklama

Popcornem handlował wicestarosta wieluński, a ciastem, kawą i herbatą Szkoła Nowej Ewangelizacji w Wieluniu

W trakcie imprezy zorganizowano akcję charytatywną na rzecz Maksa Mazurka z Działoszyna. Produkcją i sprzedażą popcornu zajął się wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba. Dla potrzebującego chłopca ze sprzedaży popcornu, wiceszef powiatu zebrał 1850 zł.

Na stosiku obok prowadzona była sprzedaż ciast oraz napojów rozgrzewających po mroźnym przemarszu. Kawą, herbatą i słodkościami handlowała Szkoła Nowej Ewangelizacji działająca przy parafii św. Stanisława w Wieluniu. Zebrane środki przeznaczy na działalność edukacyjną.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/01/2026 17:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości