W miniony piątek, 27 marca, w wielu miejscowościach wierni przeszli ulicami, uczestnicząc w drodze krzyżowej. Wydarzenie to miało miejsce również w Wieluniu. Mieszkańcy licznie zgromadzili się, by wspólnie przeżyć czas modlitwy i refleksji nad Męką Pańską.
Punktualnie o godzinie 19. uczestnicy zgromadzili się pod kościołem św. Barbary, skąd wyruszyli w modlitewnej procesji ulicami miasta. Wspólnie przeszli trasę obejmującą 14 stacji drogi krzyżowej. Przy każdej z nich członkowie lokalnych wspólnot religijnych przedstawiali specjalnie przygotowane rozważania, które pomagały zgłębić sens Męki Pańskiej oraz skłaniały do refleksji nad codziennym życiem.
Droga krzyżowa ulicami Wielunia to coroczna tradycja, która dla wielu wiernych stanowi ważny element przygotowań do Świąt Wielkanocnych.
- Od dziecka chodziłam na adoracje i po prostu tak zostało - mówi Grażyna Grabczak z Wielunia.
- Trzeba tu być, żeby przeżyć to jeszcze raz, a na następny rok ponownie. Nie wyobrażam sobie żeby nie być na tej drodze krzyżowej - zaznacza.
Oprawę muzyczną zapewniła schola z parafii św. Barbary oraz kolegiaty, która prowadziła śpiew pieśni pasyjnych.
Procesja zakończyła się w centrum Wielunia, przy pomniku św. Jana Pawła II. Organizatorami wieluńskiej drogi krzyżowej były parafie: św. Barbary, św. Józefa oraz Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze