Reklama

Długi weekend na drogach Wielunia, Wieruszowa i Pajęczna upłynął spokojnie

Kilkanaście kolizji na terenie powiatów wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego odnotowali policjanci, którzy brali udział w  działaniach „Wszystkich Świętych”. Akcja trwała od 31 października do 5 listopada. W tym czasie funkcjonariusze wlepili sporo manatów. Niestety w ciągu tych sześciu dni mundurowi złapali też kilku kierowców na podwójnym gazie. Nie obyło się również bez kolizji.

Mimo wielu apeli policjantów, kampanii społecznych oraz wywodów naukowców o zgubnym wpływie alkoholu na uwagę kierowców, wciąż nie brakuje ludzie, którzy decydują się jeździć na podwójnym gazie. Na 115 kierujących, u których badali trzeźwość mundurowi z KPP w Wieruszowie, trzech miało we krwi procenty. Jeden z nich wsiadł za kółko pomimo sądowego zakazu, został więc zatrzymany.       

Również mundurowi z KPP w Wieluniu w trakcie swoich działań wyeliminowali trzech nietrzeźwych kierowców, jeden z nich jechał rowerem. 26-latek, którego policjanci zatrzymali 4 listopada we Wrońsku miał 1,6 promila, w dodatku okazało się, że łamie sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Rówieśnik kierowcy wpadł pod wpływem w Mierzycach dzień  później, miał 2,6 promila. Teraz obaj młodzi mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Reklama

Funkcjonariusze z Pajęczna mieli podczas działań do czynienie tylko z jednym nietrzeźwym kierującym, mężczyzna wsiadł nietrzeźwy na rower.

Nie brakło kierowców, którzy pomimo wzmożonego ruchu dociskali gaz w swoich pojazdach. Rekordzistka, 22 latka, złapana na radar w Kopaninach (gm. Lututów) przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym aż o 62 km/h, licznik pokazał 112 km/h.  Młoda kobieta  została ukarana przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi, straciła też prawo jazdy.

Reklama

Prawo jazdy oraz 1,5 tys. zł na mandat stracił też 54-latek, który przez Nowy Świat (gm. Wieluń) jechał z prędkością 104 km/h. Mężczyzna „zyskał” za to 13 punktów karnych.

Mimo pojedynczych przypadków łamania przepisów drogowych, podczas akcji „Wszystkich Świętych” mundurowi z naszego terenu nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń, nie doszło na szczęście do groźnych wypadków. Zdarzyło się za to kilkanaście kolizji. W powiecie wieruszowskim mundurowi prowadzili czynności przy siedmiu kolizjach, w powiecie pajęczańskim przy czterech, a w powiecie wieluńskim przy trzech.

Reklama

- Głównymi przyczynami tych zdarzeń drogowych było min. nieprawidłowe wymijanie, skręcanie, cofanie, nieostrożne wejście pieszej przed jadący pojazd i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – podsumowuje  asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie.

- Policjanci skontrolowali 121 pojazdów, ujawnili 96 wykroczeń z czego zastosowali 37 pouczeń, w 56 przypadkach zastosowali postępowanie mandatowe oraz skierowali trzy wnioski o ukaranie do sądu – wymienia.

Z kolei funkcjonariusze z KPP w Pajęcznie poddali kontroli 97 pojazdów, wlepili 23 mandaty a 27 kierujących pouczyli. Wobec dwóch z nich  skierowali wnioski do sądu u ukaranie. Ponadto zatrzymali elektronicznie cztery dowody rejestracyjne.

Reklama

- Popełniane wykroczenia to głównie  przekroczenie dopuszczalnej prędkości – podaje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie.

Mandaty za prędkość to też w większości powody ukarania 75 kierowców przez policjantów z Wielunia.

- Mundurowi podczas prowadzonych działań skontrolowali 153 pojazdy – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

- Jak co roku prowadzone działania miały na celu zapewnienie płynności ruchu oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych – podkreśla policjantka.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości