Dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi powstanie droga śródpolna Dzietrzniki-Grębień-Józefów.
Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał gminie Pątnów środki w wysokości 177 tys. 250 zł. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na budowę drogi dojazdowej do pól na odcinku Dzietrzniki-Grębień-Józefów.
- Przede wszystkim ułatwi dojazd maszynom rolniczym, bo obecnie ta droga jest dosyć wąska, ale zostanie lekko poszerzona do czterech metrów szerokości - mówi Iwona Napieraj, sekretarz, a jednocześnie zastępca wójta gminy Pątnów.
- Oprócz tego mamy dużo turystów rowerowych, więc ich komfort jazdy też się na pewno podniesie i będzie bardzo fajny przejazd. Po przebudowie skróci się komunikacja między tymi miejscowościami. Droga połączy się z Kusikiem, który wybudowaliśmy w ubiegłym roku.
Odcinek, który teraz będzie wyremontowany liczy 2,4 km. Zostanie znacząco poprawiony 20-centymetrową warstwą tłucznia kamiennego różnej wielkości. Do wykonanie tego zadania zgłosiły się cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło miejscowe przedsiębiorstwo Usługi Ogólnobudowlane Jarosław Błach z Pątnowa.
- Z pracami chcemy się jeszcze trochę wstrzymać z tego względu, że jest to droga typowo śródpolna, czyli dojazdowa do pól, są tam zasiewy, więc czekamy na okres żniwny. Poinformujemy mieszkańców, żeby postarali się w pierwszej kolejności zebrać plony z pól, które przylegają to tej drogi - przyznaje sekretarz.
- Chcielibyśmy w okolicy 10 sierpnia już ruszyć z robotami. Jak pogoda pozwoli to myślę, że większość rolników postara się do tego czasu zebrać zboża.
Całkowity koszt inwestycji po przetargu wyniesie 499 tys. zł. Poza dotacją, reszta środków na ten cel jest zabezpieczona w budżecie gminy Pątnów. Planowany termin zakończenia budowy to połowa października.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze