W czwartek, 10 sierpnia, został oficjalnie oddany do użytku wyremontowany odcinek drogi powiatowej w Dryganku Małym. Zadanie było współfinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Na półtorakilometrowym odcinku drogi powiatowej nr 1929E w Dryganku Małym założono nowy asfalt i wyremontowano pobocza.
- Ten odcinek stanowi bardzo istotny szlak komunikacyjny, gdyż jest to droga o najwyższej kategorii na terenie naszej gminy. Dodatkowo łączy dwa powiaty (pajęczański i bełchatowski), również nas z miastami, wojewódzkim Łodzią, jak i naszą stolicą Warszawą – przypomniał Mariusz Mielczarek, wójt gminy Kiełczygłów.
Reklama
Na realizację tej inwestycji gmina Kiełczygłów otrzymała dotację, w wysokości 702 tys. 172 zł, z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Kolejne 700 tys. zł to wkład powiatu pajęczańskiego.
- Chciałbym podziękować wszystkim decydentom, którzy przyczynili się do tego, że mamy tak długi zmodernizowany odcinek i wykonawcy za wysoką jakość usługi – zwrócił się do zebranych gości włodarz.
- Teraz komfort i bezpieczeństwo na tej drodze znacznie się zwiększyły.
Wykonawcą zadania była firma Hucz, której przedstawiciel był obecny podczas oficjalnego otwarcia drogi. Nie zabrakło również reprezentantów władz różnego szczebla.
- Drogi stanowią krwioobieg każdej gospodarki, każdego państwa, województwa, powiatu i to bardzo dobrze, że na ziemi łódzkiej, w powiecie pajęczańskim te drogi z każdym kolejnym miesiącem czy rokiem stają się coraz lepsze – podkreślił Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP.
- Remontu ważnego szlaku komunikacyjnego dla całego powiatu, ale i lokalnej społeczności nie byłoby bez zapobiegliwości władz samorządowych i bez wsparcia ze strony środków rządowych.
- Gmina Kiełczygłów w tej kadencji jest beneficjentem wielu inwestycji. Gratuluję dobrej współpracy, choć chciałoby się, żeby udział gminy był troszeczkę większy przy tej inwestycji, bo z naszej strony był cały wkład, ale rozumiem sytuację i myślę, że przy następnych inwestycjach wójt będzie się starał przekazać więcej środków – przyznał Paweł Sikora, wicestarosta pajęczański.
Reklama
Uroczystość w Dryganku Małym uświetnili swoją obecnością również Lech Sobczak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pajęcznie z/s w Działoszynie oraz członek Zarządu Powiatu Pajęczańskiego i jednocześnie mieszkaniec gminy Kiełczygłów Damian Wrona.
- W imieniu mieszkańców chciałbym podziękować za to, że ta droga nareszcie jest zmodernizowana, ścieżka do remontu nie była taka łatwa, ale nigdy nie jest łatwa – podsumował Damian Wrona.
- Przypomnę, że to gmina Kiełczygłów złożyła wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu, nie ma zastrzeżeń, co do realizacji zadania, mieszkańcom droga posłuży przez długie lata. Kolejne drogi na terenie naszej gminy wymagają remontu, o co będziemy się starać. Jest więc mała prośba, żeby nie zapominać o gminie Kiełczygłów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze