Gmina Rząśnia, dzięki środkom pozyskanym z rządowego programu Polski Ład, remontuje sporo odcinków dróg na terenie całej gminy. Jedną z wciąż wyczekiwanych inwestycji jest modernizacja drogi powiatowej, biegnącej przez centrum Rząśni.
Na zadanie pn. ,,Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie gminy Rząśnia poprzez remont, przebudowę i budowę dróg” dofinansowanie z Polskiego Ładu wynosi 5 mln zł, co stanowi trochę ponad 78 proc. całkowitego kosztorysu. Inwestycja została wyceniona na 6 mln 378 tys. zł.
- W ramach tej inwestycji modernizację przejdą następujące odcinki: Broszęcin – Kodrań, drogi w Żarach, Będkowie, Suchowoli (Chruścińskie – Suchowola), zostanie wykonana przebudowa i budowa drogi w Rząśni oraz drogi wewnętrznej w Białej - wymienia Tomasz Stolarczyk, wójt gminy Rząśnia.
- Duża ilość dróg będzie zmodernizowana i z tego się bardzo cieszę. Znacznie poprawi to infrastrukturę, komfort i funkcjonowanie mieszkańców w tych miejscowościach – dodaje włodarz.
Kolejne wioski, w których zostaną przeprowadzone zadania drogowe to Biała Pęciaki, Rekle. Koszt prac w tych obu miejscowościach wyniesie 1 mln 512 tys. zł, a przyznana dotacja z Polskiego Ładu to 1 mln 315 tys. zł. Gmina Rząśnia stara się o środki z różnych źródeł, na dofinansowanie do remontu drogi czeka jeszcze np. Stróża. Wyczekiwana inwestycja to również naprawa odcinka przez centrum Rząśni, ale w tym przypadku zarządcą jest powiat pajęczański.
- Od strony północnej, od Będkowa w kierunku Rząśni mamy zrobioną drogę, przez centrum w kierunku Białej nie jest wykonana i od sklepu w Białej do Pajęczna jest wyremontowany odcinek – podkreśla Stolarczyk.
- Został więc środek, który jest bardzo uciążliwy dla mieszkańców Rząśni. Ta droga jest w fatalnym stanie, dużo dziur, nawet w trakcie niewielkich opadów, przechodnie są ochlapani przez auta. Doraźne łatanie dziur nie wyeliminuje tego zjawiska, ponieważ porobiły się ogromne koleiny. Na tę drogę jest zrobiony projekt, więc pozostaje kwestia dobrej woli, złożenia właśnie projektu i wyremontowania tego odcinka, tym bardziej, że jest to główny ciąg komunikacyjny który prowadzi do wyjazdu drogi wojewódzkiej nr 483 Łask -Częstochowa.
Reklama
- Mam nadzieję, że jeśli pojawią się następne nabory na dofinansowania do remontu dróg, gmina będzie przygotowywać swoje wnioski, ale również starosta o tej drodze w centrum nie zapomni – podsumowuje wójt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze