Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymała łaska policja. Obydwaj mieli w swoich organizmach ponad 1,5 promila alkoholu.
Obydwaj zostali zatrzymani we wtorek, 16 lipca. Pierwszy z nich wpadł o godz. 9 na ul. Objazdowej w Łasku. Gdy policjanci zobaczyli, jak porusza się rowerzysta, nabrali podejrzeń, że może on być pijany.
- Przypuszczenia mundurowych były trafne. Przeprowadzone badanie wykazało u 44-latka ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - mówi sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łasku.
Niespełna półtorej godziny później policjanci zatrzymali kolejnego pijanego cyklistę. Tym razem we Wrzeszczewicach. Tam rowerzysta jechał wężykiem.
- Wkrótce wyszło na jaw, że kolejny 44-latek, kierował jednośladem mając również ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - dodaje sierż. sztab. Kozłowski.
Obydwaj rowerzyści zostali ukarani za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Otrzymali grzywny w wysokości 2,5 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze