Niedawno do garażu OSP Radoszewice zajechał nowy wóz, a już niebawem całkiem nowe oblicze zyska świetlica w budynku remizy. Modernizacja za blisko 240 tys. zł ma być kompleksowa i zakończona jeszcze w tym roku.
Gmina Siemkowice przystąpiła do realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja świetlicy w budynku OSP w Radoszewicach”. Projekt zakłada gruntowną modernizację obiektu, poprawę jego stanu technicznego i dostosowanie do współczesnych standardów użytkowych. Lada dzień ruszają zatem prace budowlane, instalacyjne i wyposażeniowe. A co tam się będzie działo?
Prace remontowe toczyć się będą w korytarzach (na parterze i na piętrze), na klatce schodowej, w toalecie, w kuchni i w samej świetlicy. Wszystkie pomieszczenia zyskają świeże oblicze. Ściany i podłogi będą odnowione, a wnętrza elegancko wykończone. Dotychczasowe przewody elektryczne odejdą do lamusa, ustępując miejsca nowiutkiej instalacji.
Ponadto w toalecie pojawi się eleganckie wyposażenie łazienkowe, a klatka schodowa będzie bardziej bezpieczna dzięki wymianie balustrady i gruntownej renowacji schodów. W kuchni zalśnią nowoczesne sprzęty oraz ruszą do akcji nowe podłączenia wodno-kanalizacyjne i elektryczne.
A pomieszczenia głównej bohaterki projektu – świetlicy - przejdą kompletną metamorfozę. Dwie, istniejące dotychczas, izby dogłębnie się zintegrują i utworzą jedną przestronną salę spotkań o nowym designie. Jest szansa, że jej uroczysta inauguracja nastąpi podczas tegorocznego balu sylwestrowego.
We wszystkich odnawianych pomieszczeniach zostanie też wymieniona stolarka okienna i drzwiowa.
Całkowita wartość inwestycji wynosi 238 770,54 zł. 200 tysięcy, czyli 83,76 procent pochodzi z dofinansowania środkami budżetu Województwa Łódzkiego. Gmina Siemkowice dokłada zatem z środków własnych niecałe 39 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze