Wakacje w pełni. Oto, by były one atrakcyjne, starają się m. in. pracownicy Domu Kultury w Ożarowie. W ubiegłym tygodniu przed remizą w Słupsku stanęła nawet cała indiańska wioska. Pomysłodawczyniami jej zbudowania były instruktorki świetlic w Chotowie i Słupsku Olga Wiśniewska oraz Anna Kostrzewa.
Najpierw dzieci z paniami budowały indiańskie namioty, czyli tipi. Robiły też indiańskie dekoracje oraz łuki. Przy okazji dowiedziały się bardzo dużo o samych Indianach – ich życiu i obyczajach. Później wykorzystano ich wytwory do stworzenia w Słupsku indiańskiej wioski. Żeby była ona jeszcze bardziej okazała, do zabawy przyłączyli się również druhowie z miejscowej OSP. Zbudowali bowiem duże tipi, których nie powstydziliby się nawet prawdziwi Indianie. A później w wiosce rozpoczęły się zabawy. Milusińscy polowali na bizony, grali na bębnach i grzechotkach, strzelali z łuku, wywoływali deszcz. A o to, by mali Indianie nie byli głodni, zadbały panie z Klubu Seniora w Słupsku.
Ela Wodecka
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze