49-latek przekroczył prędkość, przewoził w aucie dziecko bez wymaganego fotelika, a jeden z pasażerów nie miał zapiętych pasów. Mężczyzna odmówił jednak przyjęcia mandatu, dlatego sprawa swój finał znajdzie w sądzie.
W środę, 3 lipca ok. godz. 15:30 policjanci prowadzili kontrolę drogową w miejscowości Racławice (powiat ostrzeszowski). Zatrzymali tam 49-letniego kierowcę opla, który jechał o 37 km/h za szybko. Dodatkowo okazało się, że dziecko przewożone było bez wymaganego fotelika ochronnego, a jeden z pasażerów nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.
- 49-latek z gminy Czajków został poinformowany o popełnionych wykroczeniach oraz o wysokości przewidzianego mandatu karnego. Mężczyzna jednak odmówił jego przyjęcia, w związku z czym funkcjonariusze sporządzili dokumentację celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu - mówi asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Reklama
Policja przypomina, że zarówno przekraczanie dozwolonej prędkości, jak i nieprawidłowe przewożenie dzieci oraz lekceważenie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększają ryzyko tragicznych skutków w razie zdarzenia drogowego. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze konsekwentnie reagują na tego typu wykroczenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze