Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśni spotkali się na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, podczas którego podsumowano działalność jednostki za 2025 rok oraz wybrano władze na kolejną kadencję. Najważniejszą decyzją zebrania było jednogłośne udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi, co potwierdziło zaufanie druhen i druhów do dotychczasowej pracy władz jednostki.
Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z działalności operacyjnej OSP za miniony rok, a także sprawozdanie z działalności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Skarbnik jednostki zaprezentował sprawozdanie finansowe, natomiast przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawił ocenę pracy zarządu. Druhny i druhowie zapoznali się również z planem działalności oraz planem finansowym na rok 2026. Oba dokumenty zostały jednogłośnie przyjęte.
W trakcie zebrania wybrano także zarząd jednostki na nową kadencję. Funkcję prezesa powierzono Piotrowi Krawczykowi. Wiceprezesem został Zdzisław Pawełoszek, naczelnikiem Dariusz Szataniak, a jego zastępcą Jarosław Konieczka. Za sprawy finansowe odpowiadać będzie skarbnik Tomasz Kluczny, funkcję sekretarza objął Sebastian Szkodzin, a gospodarzem jednostki został Dariusz Krysiak.
W zebraniu uczestniczyli również zaproszeni goście, wśród nich wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Adam Nowak, wójt gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Pajęcznie Krzysztof Piekarz, kpt. Tomasz Wolnowski, przedstawiciel zarządu oddziału gminnego Mariusz Bęben, proboszcz parafii św. Rocha w Rząśni ks. Zbigniew Witecki oraz radny gminy Tomasz Leszczyk.
Na zakończenie zebrania strażacy podziękowali druhom, gościom i mieszkańcom za obecność oraz wsparcie działalności jednostki. Podkreślono, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu OSP Rząśnia pozostaje silną i zgraną społecznością, gotową nieść pomoc zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze