Reklama

Kolejna droga oddana do użytku - gmina Czarnożyły się rozwija

Gmina Czarnożyły słynie w ostatnich latach ze skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych i realizacji wszelakich inwestycji. Tym razem uczcić należało zakończenie budowy i oddanie do użytku jednej z nowych dróg, a konkretniej odcinka Wydrzyn-Majorat-Staw.

W sobotę, 16 września, w Wydrzynie zebrali się mieszkańcy, samorządowcy i zaproszeni goście, by oddać uroczyście do użytku dopiero co zakończony odcinek gminnej nr 117457E.

Ponieważ wydarzenie zbiegło się z uroczystością odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego w dawnej parafii Wydrzyn, to  na fundamentach dawnego kościoła odprawiono mszę świętą z okazji 300-setnej rocznicy konsekracji świątyni. Liturgię sprawował proboszcz parafii w Czarnożyłach ks. Marek Jelonek, a rys historyczny parafii i kościoła przybliżył pochodzący z Wydrzyna profesor Stanisław Kozłowski.

Reklama

Wstęgę wraz z gospodarzem gminy mieli zaszczyt przecinać: poseł Paweł Rychlik, radny sejmiku wojewódzkiego Andrzej Chowis, starosta wieluński Marek Kieler, wicestarosta Krzysztof Dziuba, przewodniczącego Rady Gminy Czarnożyły Jerzy Łabęcki, sekretarz gminy Piotr Kędzia, skarbniczka gminy Barbara Cieślak, sołtys Wydrzyna Włodzimierz Adamczyk, kierownik budowy z firmy Larix Rafał Dwornicki.

Nim przecięto wstęgę wójt Andrzej Modrzejewski długo wymieniał wszystkie inwestycje drogowe jakie w ostatnich latach zostały zrealizowane na terenie gminy Czarnożyły.

Reklama

- Zrobiliśmy 12 kilometrów dróg na terenie gminny, za 11 milionów złotych. Myślę, że te liczby mówią same za siebie – podsumował Andrzej Modrzejewski, wójt gminy Czarnożyły.

Przypomniał też, że w tym momencie jest realizowana na terenie gminy, inwestycja na drodze powiatowej ze Skrzynna do Gromadzić.

- Tam już jest nowa nawierzchnia, będą też wykonane pobocza – sprecyzował.

Co ważne, włodarz podkreślił, że nie ma zamiaru poprzestawać na wspomnianych inwestycjach.

- Mamy kolejne plany. Zwracaliśmy się do zarządu powiatu i sądzę, że nasze prośby zostaną wysłuchane. Wniosek został złożony i mam nadzieję, że uda nam się w kolejnym roku realizować inwestycję na drodze powiatowej w Racznie – dodał Andrzej Modrzejewski.

Reklama

Wójt Czarnożył, kończąc przemówienie, podkreślił wagę wsparcia jakie otrzymuje od wielu życzliwych gminie osób.

- Taką osobą jest niewątpliwie pan poseł Paweł Rychlik – zaakcentował, dodając podziękowania dla starostów powiatu, radnego wojewódzkiego i wykonawców.

Przypominamy, że w ramach zadania wykonano odnowienie pasa jezdni na odcinku od remizy OSP Wydrzyn do miejscowości Staw, o łącznej długości ok. 3 200 mb oraz szerokości ok. 4,50 mb. Na całej długości odcinka drogi odtworzono pobocza z kruszywa wraz z utrwaleniem emulsją i grysem o szerokości 0,75 m (obustronnie).
Inwestycja kosztowała 2 389 810,30 zł, z czego gmina Czarnożyły na realizację zadania pozyskała dofinansowanie ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 194 905 zł. Wykonawcą zadania była firma Larix z Lublińca.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości