Reklama

Kolejne inwestycje w gminie Biała zakończone

W sierpniu ubiegłego roku gmina Biała złożyła wnioski na przebudowę dwóch dróg: drogi wewnętrznej w Młynisku oraz odcinków Wiktorów – Rososz i Rososz – Świątkowice. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W środę, 12 listopada, nastąpiło oficjalne oddanie zmodernizowanych dróg do użytku.

Oficjalne otwarcie dróg

Po gruntownym remoncie, odcinki dwóch dróg w gminie Biała zostały oficjalnie otwarte. Gospodarzem imprezy był wójt gminy Biała Grzegorz Mielczarek, a wśród gości pojawili się m.in. wojewoda łódzka Dorota Ryl, starosta wieluński Maciej Bryś, radni, urzędnicy, sołtysi, przedstawiciele instytucji kulturalnych i oświatowych oraz inni zaangażowani w realizację projektu.

Świętowanie zakończonych z sukcesem inwestycji rozpoczęło się od symbolicznego przecięcia wstęg na drogach. Później uroczystość przeniosła się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej, gdzie na gości czekał poczęstunek. Nie zabrakło wystąpień, kwiatów, gratulacji i podziękowań.

Reklama

- Te inwestycje przełożą się nie tylko na komfort, ale także na poprawę bezpieczeństwa, ułatwienie komunikacji i wzrost aktywności regionu. To też oszczędność czasu, zwiększenie wartości nieruchomości, ochrona środowiska i lepsza mobilność. Generalnie, poprawa jakości życia mieszkańców – akcentował wójt gminy Biała Grzegorz Mielczarek.

Gmina Biała odrobiła lekcje

Włodarz zapewnił też, że gmina Biała odrobiła lekcje i już jest gotowa do składania wniosków w kolejnych naborach. W najbliższych planach są inwestycje drogowe w Śmiechach oraz etap II przebudowy odcinka Wiktorów – Rososz, a w zanadrzu jest jeszcze odcinek Dębina – Huby, przebudowa mostu drewnianego i modernizacja odcinka Młynisko – Pieńki. A dzięki współpracy gminy z powiatem remontu doczekają się drogi na odcinku Brzoza – Poręby i w Łyskorni.

Reklama

Wójt Grzegorz Mielczarek wraz z przewodniczącym Rady Gminy Biała Zbigniewem Kupskim wręczyli wojewodzie Dorocie Ryl i staroście Maciejowi Brysiowi kwiaty i złożyli  podziękowania za owocną współpracę.

Dobra współpraca popłaca

Wojewoda łódzka Dorota Ryl gratulowała wójtowi i radnym jedności przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach drogowych, które w gminie Biała, jak podkreśliła, nie są tylko „kiełbasą wyborczą”. Akcentowała też znaczenie dobrej współpracy gminy z powiatem i płynące stąd korzyści dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Reklama

- Drogi to arterie życia. Wszystko skupia się wokół nich. Jeżeli jesteśmy dobrze skomunikowani, to dobrze nam się żyje. Jasne jest, że nie wszystkie mogą być zrobione od razu, ale tutaj widać, że po kolei robione będą – mówiła Dorota Ryl.

- Gratuluję tych inwestycji wam wszystkim. To zasługa wielu ludzi. Dobry wniosek, dobry przetarg i dobre wykonanie, a co najważniejsze – decyzja radnych i że się ze sobą dogadujecie. Gmina Biała jest mi znana. Zawsze kojarzę ją jako przyjazną, bogatą i dobrą. Absolutnie wyróżnia się w powiecie wieluńskim – akcentowała wojewoda łódzka.

Reklama

Starosta wieluński Maciej Bryś również złożył gratulacje i podziękowania wójtowi, radnym i urzędnikom gminy Biała za sprawne współdziałanie.

- Dobra współpraca popłaca – podsumował zwięźle.

- Dziękuję również pani wojewodzie za to, że ziemia wieluńska jest tak bliska jej sercu. Dzięki finansowaniu takich inwestycji nasza mała ojczyzna i powiat wieluński może się rozwijać.

Inwestycje drogowe w liczbach

W Młynisku jezdnia zyskała nową nawierzchnię, pobocze zostało utwardzone jednostronnie i wydzielono chodnik. Długość przebudowanego odcinka to 610 metrów. Wartość zadania przed przetargiem wynosiła 958 tys. 603 zł. Gmina uzyskała dofinansowanie w kwocie 575 tys. 161 zł (60 procent). Po przetargu ostateczna wartość zadania wyniosła 915 tys. 631 zł.

Reklama

Drugi wniosek dotyczył modernizacji dróg gminnych na odcinkach Wiktorów – Rososz i Rososz – Świątkowice, o łącznej długości 1325 metrów.

Między Wiktorowem a Rososzą powstała nowa nawierzchnia jezdni na odcinku 825 metrów wraz z obustronnym utwardzeniem poboczy. Zamontowane zostały też urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) w postaci lamp ostrzegawczych.

Odcinek drogi Rososz – Świątkowice zyskał nową nawierzchnię i utwardzone pobocza na długości 500 metrów.

Wartość zadania przed przetargiem wynosiła 1 mln 41 tys. 397 zł. W tym przypadku kwota dofinansowania również sięgnęła 60 procent, tj. 624 tys. 838 zł.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/11/2025 10:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości