Policjanci z Pajęczna rozpoczęli patrolowanie kompleksów leśnych, kontrolują także sprzedawców choinek. Wszystko po to, aby w okresie przedświątecznym zapobiec kradzieży oraz niszczeniu choinek, a także nielegalnej sprzedaży drzewek.
Funkcjonariusze sprawdzają i będą w najbliższych dniach sprawdzać osoby poruszające się po lasach, pojazdy przewożące choinki oraz kontrolują punkty ich sprzedaży. Szczególną uwagę zwracają na nielegalną wycinkę drzew choinkowych, ich niszczenie oraz łamanie zakazu wjazdu samochodów do lasów. Mając na uwadze miejsca ewentualnego nielegalnego ich pozyskiwania, mundurowi patrolują również drogi dojazdowe do lasów.
- Przypominamy, że sprzedawcy żywych choinek muszą posiadać odpowiednie dokumenty, potwierdzające legalność ich pochodzenia. Pamiętajmy, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie - mówi asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.
Reklama
Kradzież drzewka choinkowego o mniejszej wartości może skończyć się mandatem karnym do 500 zł. Kiedy sprawa trafi do sądu, sprawca może spodziewać się grzywny nawet do pięciu tys. zł. Jeśli wartość drzewa przekroczy 800 zł, sprawca będzie podlegał odpowiedzialności za przestępstwo zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze