Reklama

Kto najlepszy w ping-ponga

W Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego zawodnicy walczyli o puchar wójta gminy Czarnożyły Andrzeja Modrzejewskiego. A impreza miała miejsce w niedzielę, 10 lipca, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Czarnożyłach.

Do rozgrywek przystąpiło 37 sportowców z różnych miejscowości, m.in. z Kępna, Bełchatowa, Moszczenicy, Drużbic, Chorzowa, Szczercowa, Sieradza, Gorzowa Śląskiego, Czarnożył. Co ciekawe było także dwóch zawodników ze Szwecji.
Udział w rozgrywkach zadeklarowali zawodnicy zarówno z III, IV i V ligi, jak również zawodnicy amatorzy. Jak podają organizatorzy - najmłodszy uczestnik turnieju miał 8 lat, a najstarszy 76.
Turniej odbywał się pierwszy raz, z wykorzystaniem sprzętu zakupionego do celów propagowania tenisa stołowego na terenie gminy Czarnożyły. Do dyspozycji zawodników było sześć nowych stołów do ping-ponga wraz z osprzętem i numeratorami.
Zawodnicy rozgrywali turniej systemem grupowo-pucharowym, podczas którego z ośmiu grup do fazy pucharowej awansowało po dwóch najlepszych graczy z każdej grupy.
Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
1.    Michał Oracz
2.    Łukasz Oracz
3.    Krzysztof Bednarek
4.    Damian Stępień
5.    Tomasz Zajda
6.    Sławomir Pychyński
7.    Damian Drosiński
8.    Marek Siewierski
Dla uczestników, którzy nie zakwalifikowali się do fazy pucharowej zorganizowano dodatkowy turniej, którego klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:
1.    Włodzimierz Wojewoda
2.    Paweł Bogusławski
3.    Artur Kubiak
4.    Ryszard Pęcherczyk
5.    Kamil Wawszczak
6.    Mikołaj Zajda
7.    Tomasz Pluta
8.    Miłosz Zajda
9.    Bolesław Krajewski

Trzech najlepszych zawodników fazy pucharowej otrzymało pamiątkowe puchary ufundowane przez wójta gminy Czarnożyły oraz nagrody rzeczowe, przygotowane przez Gminne Zrzeszenie LZS w Czarnożyłach. Zaś zawodnicy sklasyfikowani na IV-VIII miejscu otrzymali pamiątkowe medale.
Na zakończenie rozgrywek zastępca wójta gminy Czarnożyły Piotr Kędzia, podziękował wszystkim uczestnikom i organizatorom turnieju za udział w sportowej rywalizacji i zaprosił do udziału w kolejnych turniejach tenisa stołowego, planowanych do organizacji przez Gminne Zrzeszenie LZS w Czarnożyłach.

Reklama

Antoni Zych
[email protected]

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości