Reklama

Lodowisko Wieluń zostanie zamknięte tuż przed rozpoczęciem ferii? To możliwy scenariusz

Maciej Pierzakowski, współwłaściciel lodowiska w Wieluniu, przyznaje, że rozmowy z władzami miasta są w toku. – Zanim ogłosiliśmy, że zamykamy, nikogo z władz miasta u nas nie było. Nikt się tym nie interesował. Nie było żadnych propozycji, żeby coś zorganizować – akcentuje przedsiębiorca i zaznacza, że lodowisko to drogi interes.

Trwają rozmowy właściciela lodowiska z władzami miasta. Czy lodowisko Ice Arena Wieluń zostanie zamknięte tuż przed feriami?

Kilka dni temu Wieluń obiegła informacja o zamknięciu basenu. Zaraz po tym w mediach społecznościowych właściciel lodowiska w Wieluniu ogłosił, że zamyka obiekt wraz z końcem miesiąca, czyli na dwa dni przed rozpoczęciem ferii zimowych… - Basen zamknięty, zamkną lodowisko. Co nasze dzieci będą robiły w mieście w czasie ferii? – zastanawiają się mieszkańcy Wielunia. O basenie w czasie ferii dzieci z Wielunia już mogą zapomnieć. Z lodowiskiem temat jest jeszcze otwarty – trwają rozmowy właściciela obiektu z władzami miasta.

Rozmowy z władzami miasta rozpoczęte dziś, w poniedziałek 26 stycznia, jutro mają być kontynuowane.

Reklama

- Będziemy jeszcze rozmawiać, a o decyzji co dalej z lodowiskiem poinformujemy najwcześniej w czwartek – zapowiada Maciej Pierzakowski, współwłaściciel lodowiska Ice Arena w Wieluniu.

- Ale czy jest choćby cień szansy na to, że jednak lodowisko będzie działało w czasie ferii? – pyta reporter portalu kulisy.net.

- Przedstawiliśmy swoje stanowisko, władze swoje. Porozmawialiśmy. Mamy to przemyśleć i będziemy rozmawiać jeszcze raz – odpowiada przedsiębiorca.

 

„Nie było żadnej inicjatywy ze strony władz miasta”

Współwłaściciel lodowiska zauważa, że do tej pory nie było żadnej inicjatywy ze strony miasta, żadnego pomysłu, żadnej propozycji. Choć, nie ukrywa, że jakiejś współpracy oczekiwał, choćby w niewielkim zakresie. Tymczasem burmistrz nie pojawił się nawet na otwarciu lodowiska, znalazł za to czas, by przecinać wstęgę, otwierając lokal z kebabem.

Reklama

- Skoro tworzymy w mieście jakąś atrakcję, to władzom powinno zależeć, by to działało. Korzyści ze współpracy miałyby obie strony – zaznacza Maciej Pierzakowski.

 

Biznes przestał się opłacać – lodowisko Ice Arena Wieluń jeszcze otwarte

Lodowisko Ice Arena Wieluń jest w mieście już drugi sezon. Ten poprzedni był całkiem niezły. Aktualny sezon już tak dobry nie jest. Od listopada 2025 do stycznia tego roku obiekt odnotowuje znacznie mniejsze zainteresowanie niż rok wcześniej o tej samej porze. A ponieważ biznes przestał się opłacać, to właściciele podjęli decyzję o zwinięciu interesu przed zakończeniem sezonu… Chyba, że… gmina Wieluń znajdzie jakieś rozwiązanie i w jakiś sposób przekona właścicieli obiektu, by wytrwali przynajmniej do końca ferii.

Reklama

Tymczasem lodowisko Ice Arena w Wieluniu otwarte jest od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-20:00, od piątku do niedzieli w godz. 10:00 – 21:00. 65 minut zabawy na lodzie kosztuje tu 15 zł (bilet ulgowy), 20 zł (normalny). Za wypożyczenie łyżew trzeba zapłacić 13 zł.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/01/2026 21:09
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości