Reklama

Mieszkanie plus dla ptaków

Wprawdzie w Wieluniu nie udało się wznieść bloków z rządowego programu mieszkaniowego, ale za to, w ostatnim czasie, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 zbudowali kilka domów dla ptasich rodzin. To efekt zajęć praktycznych, prowadzonych przez Grzegorza Kołaczka.

Uczniowie technikum budowlanego oraz klasy zawodowej o profilu monter zabudowy wraz ze swoim nauczycielem Grzegorzem Kołaczkiem zbudowali dziewięć budek lęgowych dla ptaków.
- Budki zamontowaliśmy na drzewach przed szkołą, a także w miejskim parku – mówi instruktor zajęć praktycznych Grzegorz Kołaczek i dodaje, że lekcja miała dla uczniów podwójne znaczenie, techniczne i ekologiczne.
- Ptaki to nasi mniejsi bracia, trzeba o nie dbać – zaznacza.
Młodzi budowlańcy na razie budują domy dla ptaków, ale pewnie w przyszłości, niejeden z nich będzie wznosił budynki mieszkalne dla ludzi. Traktując sprawę z przymrużeniem oka można zaryzykować stwierdzenie, że w branży mieszkaniowej, doświadczenie już mają…


Antoni Zych
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości