Pierwsze starty w 2022 roku ma za sobą Mikołaj Popiel z Meduzy Pajęczno. Młody sportowiec znowu zaznaczył się na pływackiej mapie Polski, uzyskując dobre wyniki podczas zawodów w Lublinie.
Jak pisaliśmy pod koniec stycznia zawodnik z Pajęczna trenujący i uczący się na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Lublinie znalazł się w gronie kandydatów do wyjazdu na międzynarodowe zawody na Cyprze, mające odbyć się w kwietniu tego roku. Utytułowany szesnastolatek ma za sobą pierwszy sprawdzian formy podczas rozegranego w Lublinie w miniony weekend Memoriału Henryka Kosakowskiego. Pływak z Meduzy okazał się najlepszy w dwóch konkurencjach zarówno w gronie juniorów jak i seniorów (200 i 400 metrów stylem zmiennym) oraz był drugi wśród seniorów i juniorów na 400 metrów stylem dowolnym. Czasy uzyskane we wszystkich konkurencjach to w tej chwili najlepsze wyniki w jego roczniku w sezonie. - Mikołaj jest w tej chwili jak nam przekazał na etapie ciężkich treningów, więc nie było mu łatwo w tych zawodach. Już od przyszłego tygodnia trenować będzie na zgrupowaniu w Spale szykując się do startu w Limassol - mówi Grzegorz Popiel, tata Mikołaja i prezes Meduzy Pajęczno.
Grzegorz Boroń
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze