Nawet 10 lat więzienia grozi 29-letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego, który został zatrzymany pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków. W toku postępowania funkcjonariusze ujawnili 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 0,5 kilograma marihuany oraz 300 gramów MDMA, znanego jako ecstasy.
- Mężczyzna na widok policjantów rzucił w ich kierunku pakunek zawinięty w czarną folię i podjął próbę ucieczki. Został jednak zatrzymany. Okazało się, że miał przy sobie amfetaminę. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń ujawnili kolejne narkotyki - relacjonuje podkom. Małgorzata Michaś, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.
Reklama
Łącznie mundurowi ujawnili ok. 2,5 kg środków odurzających i substancji psychotropowych. Ponadto zabezpieczyli u 29-latka kilka tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa narkotykowe grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla oskarżonego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze