Reklama

Niemal dekada starań, determinacji i cierpliwości miała sens: Jest nowa droga w Wiktorowie

Na remont drogi powiatowej 4502E mieszkańcy Wiktorowa i cała lokalna społeczność czekają od ośmiu lat. 29 marca wytrwałość w dążeniu do celu zostaje nagrodzona. Sobota jest dniem oficjalnego otwarcia tak długo wyczekiwanej drogi. Wyremontowany, blisko kilometrowy odcinek wraz z chodnikiem, barierkami i podjazdami, zostaje uroczyście oddany do użytku symbolicznym przecięciem wstęgi. A później goście przenoszą się do remizy OSP w Wiktorowie, gdzie przy wspólnym stole szeroką strugą płyną podziękowania, gratulacje i wspomnienia.

A jest co wspominać. Niemal dziesięć lat upłynęło od pierwszych dyskusji na temat stanu drogi w Wiktorowie do rozpoczęcia jej przebudowy. Nic dziwnego, że otwarcie wyremontowanego odcinka przyciąga nie tylko mieszkańców, ale i przedstawicieli władz różnego szczebla. Pojawiają się parlamentarzyści Rzeczypospolitej Polskiej: poseł Paweł Rychlik i posłanka Jolanta Zięba-Gzik oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Agnieszka Ryś. Powiat wieluński reprezentują: starosta Maciej Bryś i wicestarosta Krzysztof Dziuba. W roli gospodarzy występują: wójt gminy Biała Grzegorz Mielczarek i przewodniczący rady gminy Zbigniew Kupski.

Zgromadzonych gości wita przewodniczący Rady Gminy Biała Zbigniew Kupski, wspominając przy okazji wyboiste koleje inwestycji drogowej w Wiktorowie. Począwszy od złożenia wniosku o zabezpieczenie środków finansowych na dokumentację projektową i wykonanie dokumentacji technicznej, poprzez lata odrzucania wniosków o dofinansowanie, aż do radosnego momentu w 2023 roku, gdy Powiat Wieluński w końcu wywalczył dotację.

Reklama

Wójt gminy Biała Grzegorz Mielczarek akcentuje korzyści wynikające z modernizacji drogi w Wiktorowie. Wskazuje przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa, ułatwienie komunikacji, wzrost aktywności regionu, oszczędność czasu, zwiększenie wartości nieruchomości, ochronę środowiska, integrację społeczną i poprawę mobilności mieszkańców.

- Przebudowa drogi powiatowej w Wiktorowie przyczyni się do wielu pozytywnych zmian w naszej społeczności. Reasumując wszystkie aspekty – nastąpi ogólna poprawa jakości życia mieszkańców gminy Biała – podkreśla wójt Mielczarek.

Reklama

Włodarz gminy Biała zapowiada także, że w roku bieżącym zaplanowana jest modernizacja  dwóch kolejnych odcinków dróg. Remont obejmie drogi: od Wiktorowa do Rososzy i z Rososzy do Świątkowic, a następnie odcinek w Młynisku.

Maciej Bryś, starosta wieluński, akcentuje wartość inwestycji wynoszącej 3 mln 700 tys. złotych, z czego niemal całość, bo 3,696,782 złotych pochodzi z Rządowego Programu Polski Ład.

- Jestem przekonany, że prace wykonane w ramach tej inwestycji, czyli nowa nawierzchnia bitumiczna, chodnik i odwodnienie, przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników tej drogi – mówi starosta wieluński.

Reklama

 – Nie zatrzymujemy się na tym. Przed nami kolejne projekty i inwestycje, które mają jeden cel: poprawę życia mieszkańców powiatu wieluńskiego – dodaje.

Podziękowania i słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych w realizację inwestycji przekazuje osobiście poseł na sejm RP Paweł Rychlik.

- Życzę lokalnym władzom, aby takie możliwości pojawiały się. Po doświadczeniach z tymi ludźmi jestem przekonany, że będą wykorzystywać je w 110 procentach. Wszystkim życzę, aby fantazja nie ponosiła użytkowników drogi, żeby jeździć bezpiecznie – mówi poseł Rychlik.

Reklama

Posłanka na sejm RP Jolanta Zięba-Gzik zwraca uwagę na godną podziwu wytrwałość i determinację wszystkich zaangażowanych w realizację projektu. Podkreśla także, że powiat wieluński obecnie korzysta z dofinansowań rządowych i zaplanowane są już dwie tegoroczne inwestycje.

- Pragnę pogratulować tej wspaniałej inwestycji, która z całą pewnością poprawi bezpieczeństwo w Wiktorowie, bo wreszcie jest upragniony chodnik – podkreśla posłanka Zięba-Gzik.

Dla Agnieszki Ryś, wicemarszałek województwa łódzkiego, liczy się przede wszystkim efekt końcowy.

Reklama

- Niech ta inwestycja łączy a nie dzieli. Droga jest bezpieczna i piękna... Tutaj nie powinno być polityki, bo to wszystko jest dla nas – apeluje wicemarszałek Ryś.

Najlepszym podsumowaniem historycznego wydarzenia w Wiktorowie jest refleksyjna wypowiedź Krzysztofa Dziuby, wicestarosty powiatu wieluńskiego.

 - Jestem w tę sprawę zaangażowany od dłuższego czasu i chcę się przyłączyć do wszystkich podziękowań, które tutaj dzisiaj padły. Warto podejmować dobre decyzje, a później tylko kwestią wytrwałości jest ich realizacja. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo tę drogę zrealizowaliśmy z ogromnym dofinansowaniem rzędu 98 procent – optymistycznie podsumowuje Krzysztof Dziuba.

Reklama

 

Zebrała: Elżbieta Mizak

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości