Reklama

Niewłaściwe korzystanie z hulajnóg elektrycznych, wagarowanie albo palenie papierosów - policjanci kontrolowali dzieci i młodzież

Policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą "NIELAT". Funkcjonariusze zwracali uwagę m.in. na nieprawidłowe korzystanie z hulajnóg elektrycznych, przechodzenie w niedozwolonych miejscach czy palenie papierosów. 

Działania zostały przeprowadzone w czwartek, 6 listopada na terenie powiatu łaskiego. W przedsięwzięciu uczestniczyli policjanci wszystkich wydziałów Komendy Powiatowej Policji w Łasku oraz policjanci z Komisariatu Policji w Widawie, którzy wspólnie realizowali zadania prewencyjne. Byłyone  ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa młodzieży, ograniczenie zachowań naruszających prawo, a także przeciwdziałanie negatywnym zachowaniom podejmowanym przez nieletnich.

Funkcjonariusze kontrolowali miejsca, w których młodzież gromadzi się i spędza czas wolny, ale także reagowali na przypadki nieobecności uczniów na zajęciach szkolnych, ujawniając osoby wagarujące i unikające nauki. Sprawdzali przestrzeganie przepisów prawa, zwracając szczególną uwagę na zachowania mogące prowadzić do demoralizacji, zażywania środków odurzających, spożywania alkoholu a także palenia papierosów tradycyjnych oraz elektronicznych. Policjanci reagowali również na przypadki naruszania przez nieletnich przepisów ruchu drogowego.

Reklama

- W ramach akcji policjanci przeprowadzili 18 interwencji z udziałem osób nieletnich, wylegitymowali 38 małoletnich oraz ujawnili 16 sprawców czynów karalnych, które wyczerpywały znamiona wykroczeń. W większości przypadków dotyczyły one nieprawidłowego korzystania z hulajnóg elektrycznych, przechodzenia w miejscach niedozwolonych, chodzenia po torowisku czy też jazdy rowerem bez wymaganych uprawnień, czyli karty rowerowej - mówi mł. asp. Bartłomiej Kozłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łasku. 

Dodatkowo ujawniono osiem osób zagrożonych demoralizacją, które paliły papierosy tradycyjne lub elektroniczne, bądź spożywały napoje energetyczne. Wobec nieletnich funkcjonariusze zastosowali pouczenia, ostrzeżenia, a także poinformowali rodziców lub opiekunów o popełnieniu czynu karalnego bądź przejawach demoralizacji.

Reklama

Policja przypomina, że działania "NIELAT" były i będą prowadzone cyklicznie, aby systematycznie przeciwdziałać negatywnym zjawiskom wśród młodzieży. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości