Reklama

Nowa droga wynikiem współpracy

W poniedziałek, 21 listopada, uroczyście został zakończony remont drogi powiatowej nr 4534E Czarnożyły-Gromadzice. Nie zabrakło przecięcia wstęgi, poświęcenia nowej nawierzchni, podziękowań oraz poczęstunku dla zebranych gości.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu wyremontowanej drogi powiatowej nr 4534E Czarnożyły-Gromadzice uroczystość z okazji zakończenia inwestycji, z powodu niesprzyjającej aury, przeniosła się do sali OSP w Gromadzicach.
- Swego czasu zwrócił się do nas pan wicestarosta Krzysztof Dziuba z propozycją przejęcia drogi powiatowej przez gminę, ponieważ jako gmina mogliśmy wówczas złożyć dwa wnioski o dofinansowanie do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a powiat jeden –zaczął Andrzej Modrzejewski, wójt gminy Czarnożyły.
- Droga ta wymagała remontu, a kanalizacja sołectwa Gromadzice zbliżała się do końca, a jak drogi wyglądają po kanalizacji, to wiemy. Pomysł okazał się więc jak najbardziej trafiony.
Gmina Czarnożyły uzyskała dotację w wysokości 959 tys. 779 zł i ogłosiła przetarg na realizację zadania. Udało się wyłonić wykonawcę, którym została firma DOMAX Arkadiusz Mika z Boronowa. Zwycięska oferta opiewała jednak na kwotę 1 mln 684 tys. 99 zł. Brakujące środki dołożyły po połowie powiat wieluński i gmina Czarnożyły. Efektem inwestycji jest nowa nawierzchnia drogi o łącznej długości 3,7 km i 5 m szerokości z poboczami po 75 cm, nowym oznakowaniem poziomym oraz pionowym i sygnalizatorem prędkości.
- Mieszkańcy nie pytają, jaka to jest droga, gminna czy powiatowa, mieszkańcy chcą mieć drogę o określonych standardach. Dzisiaj można powiedzieć, że w Gromadzicach, na Kolonii mają wodociąg, kanalizację i nową drogę – zaznaczył włodarz, jednocześnie dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania.
W dalszej części przemówienia wójt Andrzej Modrzejewski wymienił również zakończone niedawno, bieżąco realizowane i planowane inwestycje na terenie gminy Czarnożyły. Głos zabrali również obecni goście.
- Ten sukces, który dzisiaj dla małej społeczności, jaką są Gromadzice, jest dzięki temu, że jest taka dobra współpraca między samorządem gminnym a powiatowym – podkreślił Marek Kieler, starosta wieluński.
- Kolega wicestarosta, który jest odpowiedzialny za drogi, zwrócił się z taką propozycją do gminy, bo nie mogliśmy złożyć kolejnego wniosku, a tych potrzeb na terenie powiatu jest bardzo dużo. Przez 25 lat istnienia powiatu wieluńskiego, które będzie obchodzone w przyszłym roku, nie było takich programów, z których można było skorzystać, a w tej chwili jest dużo ciekawych m.in. na infrastrukturę drogową. Na początku kadencji obiecaliśmy, że w każdej gminie będziemy inwestować w drogi, w miarę możliwości budżetowych powiatu i to czynimy. Możliwe jest to tylko przy dobrej współpracy i zrozumieniu potrzeb jeden drugiego. Jak obserwuje w gminie Czarnożyły, kiedy się pojawi nowa droga, to i nowi mieszkańcy się budują, czego tym razem też życzę.
- Jestem w tym pomieszczeniu pierwszy raz, ale jestem pod wrażeniem mimo, że jest takie skromne, to bardzo schludne, czyste, naprawdę na bardzo przyzwoitym poziomie, wszystko jest takie dopracowane – stwierdził poseł Paweł Rychlik.
- Tak też oceniam pracę w gminie Czarnożyły. Tutaj naprawdę wszystko jest dopracowane na 100 proc., tak jak powinno być. Zaczęliście waszą drogą inwestycyjną od kanalizacji, jesteście dzisiaj liderem powiatu, teraz czas na drogi i też przodujecie, jeśli chodzi o powiat. Dziękuję też za współpracę wójtowi, który zawsze szuka sposobu, żeby coś zrobić, a nie powodu, żeby czegoś nie robić.
Poseł wspomniał również o realizowanej przebudowie drogi krajowej, biegnącej przez Czarnożyły. Wicestarosta Krzysztof Dziuba przypomniał natomiast śp. Andrzeja Łebka, radnego powiatowego, który przyczynił się do wielu działań na terenie gminy Czarnożyły. Sejmik Województwa Łódzkiego reprezentował natomiast radny Andrzej Chowis.
- Chcemy podziękować za drogę, która w szybkim tempie została wykonana – w imieniu społeczności Gromadzic wypowiedziała się radna Jolanta Krysztofińska.
- Mieszkańcy korzystający z tej drogi są bardzo zadowoleni, dzięki staraniom pana wójta po tej drodze można się teraz bezpiecznie poruszać – dodała radna, dziękując jednocześnie władzom powiatu i posłowi.
Do podziękowań dołączyli się także radny ze Stawku Józef Szwaba oraz sołtyska Gromadzic Małgorzata Kowalczyk, która przy okazji wyraziła wdzięczność za pomoc w pozyskaniu grantu sołeckiego z urzędu marszałkowskiego.
Pyszny poczęstunek dla uczestników uroczystości przygotowały członkinie KGW w Gromadzicach.


Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości