Podsumowania, podziękowania i ważne decyzje na kolejne lata – tak wyglądało Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Załęczu Wielkim. Druhny i druhowie spotkali się, aby rozliczyć minioną kadencję, wybrać nowe władze oraz wyznaczyć kierunek dalszego rozwoju jednostki.
Szczególnym momentem zebrania były podziękowania dla ustępującego naczelnika Bogdana Polaka, który przez lata był jedną z najważniejszych postaci w życiu lokalnej straży.
- Słowa to za mało, aby podziękować Naczelnikowi Bogdanowi Polakowi. Przez lata byłeś sercem i motorem napędowym naszej OSP. Twoja pasja, niezliczone godziny poświęcone jednostce - często kosztem czasu dla rodziny - oraz dbanie o nasz rozwój zasługują na najwyższy szacunek. Dziękujemy również całemu ustępującemu Zarządowi. Wasz trud i oddanie lokalnej społeczności zostawiły trwały ślad w historii Załęcza Wielkiego - mówi Stanisław Gawlak.
Reklama
Podczas zebrania wybrano nowy zarząd jednostki. Funkcję prezesa objął Stanisław Gawlak, natomiast nowym naczelnikiem został Szymon Drab. Wiceprezesem został Kamil Łyczko, skarbnikiem Joanna Polak, sekretarzem Joanna Ciupa, a gospodarzem Zuzanna Paluszczak. Wybrano także Komisję Rewizyjną, w której skład weszli przewodniczący Henryk Wiktor, sekretarz Damian Wilk oraz członek komisji Adrian Krajewski.
Walne zebranie było również okazją do powitania nowych członków jednostki.
- Z ogromną radością witamy w naszych szeregach nowych druhów. Cieszymy się, że wybraliście drogę niesienia pomocy razem z nami. Powodzenia na pierwszej akcji! Bogu na chwałę, ludziom na pożytek - dodaje Stanisław Gawlak, prezes OSP Załęcze Wielkie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze