Reklama

O takiej kuchni marzyli

Stara kuchnia w Szkole Podstawowej w Osjakowie pozostała już tylko wspomnieniem. W ramach programu ,,Posiłek w szkole i w domu” pomieszczenie przeszło generalny remont.

- Poprzednia kuchnia pamiętała jeszcze czasy, kiedy powstała szkoła w Osjakowie – opowiada Hanna Kołodziej, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie.
- Mieliśmy tutaj kuchnię węglową, więc za każdym razem, kiedy przychodziłam rano do szkoły, zerkałam przez okno czy już się kopci, czy za chwilę będzie się kopciło. Jestem tak wdzięczna wszystkim osobom, które były zaangażowane w realizację wniosku, bo teraz mamy kuchnię z prawdziwego zdarzenia z nowoczesnymi urządzeniami.
Zadanie udało się zrealizować w ramach rządowego programu ,,Posiłek w szkole i w domu”. Placówka pozyskała 80 tys. zł dofinansowania, 40 tys. zł do inwestycji dołożyła gmina Osjaków. Zakres prac obejmował m.in. wymianę podłogi, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, zakup pieca konwekcyjnego oraz kuchni elektrycznej.
- Mamy dużą liczbę uczniów, którzy jedzą posiłki w szkole. Około 200 dzieci wybiera pierwsze i drugie dania, mamy dwie grupy z oddziału przedszkolnego, więc serwujemy i również śniadania i podwieczorki. Pracujemy także w drugim budynku na ul. Wieluńskiej i przewozimy tam, w formie cateringu, nasze ciepłe danie, które są bardzo smaczne i zdrowe – zapewnia Kołodziej.
Koszt obiadów w osjakowskiej placówce jest niewielki, zaledwie 6 zł dziennie za pierwsze i drugie danie.
- W naszej kuchni pracuje bardzo mało osób, jest to 2,5 etatu kucharki i pół etatu intendentki, także paniom dzięki tym wszystkim nowym urządzeniom na pewno łatwiej będzie się pracowało i będzie większa satysfakcja – podsumowuje dyrektorka.
Kuchnia oficjalnie do użytku została oddana 20 października. Wyremontowane pomieszczenie zobaczyli Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer, dyrektor Delegatury Kuratorium w Sieradzu Cezariusz Mostowski, starszy wizytator Barbara Kochanowska, jak i władze samorządowe oraz zaproszeni goście.


Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości