Siedmiu obywateli Rumunii kradło alkohol i perfumy ze sklepów. Proceder trwał kilka miesięcy, a straty oszacowano łącznie na ponad 25 tys. zł!
Wszystko działo się na terenie powiatu kępińskiego. Jak ustalili policjanci, sprawcami kradzieży sklepowych było siedmiu obywateli Rumunii w wieku od 18 do 34 lat, którzy pierwszych "przywłaszczeń" dokonali w grudniu 2024 r.
- Gustowali w drogich alkoholach, później ich łupem padały także markowe perfumy. Czuli się bezkarni, więc kradli coraz więcej, generując większe straty. Na początku ich działalności przestępczej, jednorazowo były to kwoty wielkości kilkuset złotych a tuż przed zatrzymaniem kilku tysięcy złotych - informuje mł. asp. Filip Ślęk z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.
Reklama
Jak przyznali mężczyźni, zawsze działali w grupie, wzajemnie się asekurując. Wybierali sklepy zarówno w Kępnie, jak i w sąsiednich miastach. Dzięki wizerunkom utrwalonym przez monitoring sklepowy oraz współpracy kępińskich dzielnicowych z pracownikami ochrony, udało się ustalić miejsce zamieszkania sprawców seryjnych kradzieży.
Policja w czwartek, 6 lutego zatrzymała siedmiu mężczyzn, którzy czasowo mieszkali na terenie gminy Kępno. Ustalono, że dokonali kradzieży na łączną kwotę ponad 25 tys. zł. W trakcie przeszukania udało się odzyskać i zabezpieczyć skradzione przedmioty o wartości ponad pięciu tysięcy złotych. Teraz mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze