W piątek, 9 grudnia, w Teatrze Wielkim w Łodzi członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia otrzymali wyróżnienie.
Tomasz Dulski, kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Piotra Adamczyka nagrodę dla orkiestry za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury.
W uroczystości wzięli udział również wójt gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk oraz dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni Joanna Konieczko. Wydarzenie było podsumowaniem obchodów roku patronów 2022 ustanowionych przez Sejm RP. Na scenie zaprezentowali się laureaci konkursu „Kulturalnie regionalnie”. Wręczone zostały również medale ministerialne Gloria Artis.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze