Kolejne medale na koncie pływaków Meduzy Pajęczno po zawodach rozegranych w Bełchatowie z okazji Dnia Dziecka. Tymczasem już jutro na starcie Głównych Mistrzostw Polski Seniorów w Lublinie stanie junior z Pajęczna Mikołaj Popiel, zaś w sobotę 4 czerwca zawody dla dorosłych na pajęczańskiej pływalni.
Przełom maja i czerwca to co roku w pływackim kalendarzu okres bardzo intensywny. Na ostatniej prostej są bowiem przygotowania do rocznikowych mistrzostw dzieci i młodzików jakie zazwyczaj rozgrywane są w połowie czerwca. Formę sprawdza się zwykle w mniejszych imprezach i na takie zawody wybrali się pływacy Meduzy do Bełchatowa. - Dla jednasto, dwunasto i trzynastolatków koniec maja to zwykle koniec ciężkiego okresu przygotowań do tych najważniejszych imprez o randze korespondencyjnych mistrzostw Polski. Dlatego do tej imprezy nie szykowaliśmy się jakoś specjalnie, popłynęliśmy niejako z marszu, ale wyniki nie są najgorsze - wyjaśnia Paweł Wolski, trener Meduzy. Pajęczańska ekipa wywalczyła łącznie dwanaście medali, wygrywając siedem z osiemnastu konkurencji. Do złotych medali pływacy Meduzy dołożyli jedno srebro i cztery brązy. O miejsca na podium nie było łatwo, bowiem na stracie stanęli gospodarze z miejscowej Skry oraz pływacy z Wodnika Łask, Delfina Łódź, Omegi Kleszczów oraz Raw-Swim Rawa Mazowiecka. Puchar za najlepszy wynik sportowy otrzymała Polina Savchuk, dwunastolatka z Kijowa, trenująca od marca w Pajęcznie. Przerwy w startach i treningach nie ma także utalentowany Mikołaj Popiel. Jeden z najlepszych 16-latków w Polsce, po zdobyciu trzech medali dla reprezentacji w wielomeczu nadziei olimpijskich w Pradze w połowie maja, od jutra ścigać się będzie z czołówką seniorską podczas Głównych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Lublinie. - Mikołaj wystartuje w czterech konkurencjach, ale bez swojego najlepszego stylu zmiennego. Wszystko jest etapem przygotowań do Europejskiego Festiwalu Młodzieży EYOF w Bańskiej Bystrzycy w lipcu, na który niemal na pewno zostanie powołany do reprezentacji narodowej - wyjaśnia Grzegorz Popiel, prezes Meduzy a prywatnie tata Mikołaja. Ściganie w Lublinie potrwa do soboty 4 czerwca i także tego dnia zaplanowano zawody w Pajęcznie. Ścigać będą się tym razem dorośli amatorzy w kilku kategoriach wiekowych. To pierwsza taka impreza sportowa na pływalni w Pajęcznie od wielu lat. - Zgłosiło się ponad trzydziestu uczestników i listę startową już zamknęliśmy. Rywalizacja odbędzie się na krótkich dystansach i zapewne nie zabraknie emocji porównywalnych do tych z zawodów dla dzieci i młodzieży. Początek zawodów o 16.00 - informuje Paweł Wolski, będący także dyrektorem Powiatowej Pływalni.
Grzegorz Boroń
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze