Reklama

Pięć razy złoty

Świetna forma Mikołaja Popiela podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu. Pajęczanin był gwiazdą imprezy rozegranej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jako jedyny wywalczył podczas zawodów aż pięć złotych medali. Już w przyszłym tygodniu powalczy na arenie europejskiej w reprezentacji kraju w zawodach na Słowacji.

Zawodnik Meduzy Pajęczno trenujący i uczący się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Lublinie do mistrzostw przystępował jako faworyt konkurencji w stylu zmiennym, w których jest aktualnym mistrzem i rekordzistą Polski piętnastolatków na krótkiej pływalni. Tymczasem formą zaskoczył chyba wszystkich w tym i siebie. - Przed zawodami napisał nam, że jest teraz w ciężkim treningu i nie wie czy uda mu się stanąć w ogóle na podium. Szykuje się przecież do przyszłotygodniowych zawodów EYOF w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Tymczasem wywalczył pięć złotych medali zarówno w sprincie na 50 metrów grzbietem jak i na 400 metrów zmiennym - mówi Grzegorz Popiel, prezes Meduzy i tata Mikołaja. Pajęczanin już pierwszego dnia rywalizacji na pływalni Rawszczyzna dał sygnał świetnej dyspozycji. W ciągu dwóch godzin wygrał 100 metrów stylem motylkowym a później zdominował rywalizację na 400 metrów stylem zmiennym, nie pozostawiając złudzeń rywalom, kto jest królem tej specjalności w roczniku 2006 w Polsce. To jego trzeci z rzędu złoty medal w tej specjalizacji. Prowadził od pierwszych metrów wyścigu i wygrał z przewagą czterech sekund nad drugim w stawce Bartoszem Kapałą z Olsztyna. W sobotę niespodziewanie złoto przypadło mu w sprincie na 50 metrów stylem grzbietowym, gdzie jako jedyny uzyskał wynik poniżej 27 sekund. Kilkadziesiąt minut później znowu zdominował walkę w stylu zmiennym wygrywając złoto na 200 metrów o ponad pięć sekund przed rywalami. - W tym wyścigu właściwie nikt nie miał szans zbliżyć się do Mikołaja. Po pierwszych pięćdziesięciu metrach miał półtorej sekundy przewagi a potem tylko dokładał kolejne metry w poszczególnych stylach. Pięć sekund na tym dystansie i poziomie rywalizacji to przepaść - opowiada Paweł Wolski, trener Meduzy. Medalową kolekcję Popiel zamknął w niedzielne popołudnie znowu nie dając szans rywalom - tym razem w stylu motylkowym na dystansie 200 metrów. Po pierwszych stu metrach płynął w tempie lepszym od rekordu Polski 16-latków niepobitego od 2008 roku. - Szansa na pobicie rekordu będzie już w przyszłym tygodniu. Mikołaj wraz z Kadrą Narodową jedzie do Bańskiej Bystrzycy na Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy - nieoficjalne mistrzostwa kontynentu juniorów 15 i 16-letnich, które odbędą się od 24 do 30 lipca. Wystartuje tam w czterech konkurencjach, w których wywalczył złoto w Ostrowcu. Jest jednym z kandydatów naszej reprezentacji do medalu - dodaje Grzegorz Popiel. Warto dodać, że na arenie ogólnopolskiej obok multimedalisty z Ostrowca, z powodzeniem walczył także inny reprezentant Meduzy. Adam Prus w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w Olsztynie dwukrotnie pływał w finale B imprezy na dystansach 200 i 400 metrów stylem zmiennym. W finałach mistrzostw rocznika 2007 w Lublinie trzy razy w pierwszej dziesiątce zameldowała się wychowanka Meduzy Julia Skrok, pływająca obecnie w WKS Śląsk Wrocław.


Grzegorz Boroń
 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości