Poseł Paweł Rychlik rozdawał w Działoszynie czeki tym, którzy otrzymali dotacje z projektu ,,Polski Ład dla zabytków". W powiecie pajęczańskim łączna kwota dofinansowań z tego programu to 3 859 771 zł.
Dziś, tj. w piątek, 14 lipca przed południem, na terenie Starego Młyna w Działoszynie przy ul. Przemysłowej ebrali się beneficjenci programu ,,Polski Ład dla zabytków". A zaprosił ich tam poseł Paweł Rychlik, który przekazał im dobre wieści, że ich wnioski uzyskały dofinansowanie, a co za tym idzie mają otwartą drogę do przeprowadzenia swoich planów i inwestycji.
Gmina Działoszyn otrzymała dotację na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich oraz robót budowlanych w obiektach zabytkowych na terenie Miasta i Gminy Działoszyn w kwocie 500 000 zł. Ta kwota ma być w całości przeznaczona na remont młyna przy rzece Warcie.
Kolejne pół miliona z funduszu również będzie wydane na realizację inwestycji w Działoszynie. W ramach programu zostanie przeprowadzona rewitalizacja parku w zespole dworsko-parkowym.
Czek na 147 tys. zł na przywrócenie dawnej funkcjonalności wejściom do kościoła parafii pw. św. Michała Archanioła w Dworszowicach Kościelnych przeprowadzenie ich remontu z rąk parlamentarzysty odebrał proboszcz tamtejszej parafii, która znajduje się na terenie gminy Nowa Brzeżnica.
Za to ks. Wiesław Bąkowicz z pajęczańskiej parafii odebrał aż dwie dobre informacje. Z rządowego programu udzielono dotacji na pierwszy etap remontu i przebudowy zabytkowego ogrodzenia cmentarza parafialnego - dofinansowanie w kwocie 490 tys. zł. Drugi czek, tym razem na 500 tys. zł, ksiądz odebrał na remont i przebudowę elementów zagospodarowania otoczenia zabytkowego kościoła.
Wniosek na konserwację i restaurację ołtarza głównego pw. św. Józefa z Dzieciątkiem w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła w Makowiskach także uzyskał akceptację, a na realizację zadania przeznaczono 146 500 zł
Gmina Rząśnia może cieszyć się poczwórnie, bo aż cztery wnioski uzyskały pozytywną ocenę. I tak oto na wykonanie badań i prac konserwatorskich ołtarza pw. Ukrzyżowania w kaplicy cmentarnej w Rząśni (etap II) przyznano dotację w kwocie: 116 tys. zł. Na prace konserwatorskie i restauratorskie przy ołtarzu głównym pw. Matki Boskiej z Dzieciątkiem - elementy drewniane polichromowane, elementy złocone i srebrzone, przyznano środki w kwocie: 140 600 zł. Zaś na prace konserwatorskie i restauratorskie przy ołtarzu głównym pw. Matki Boskiej z Dzieciątkiem (malarstwo i rzeźby) kwotę 143 400 zł. Najwięcej jednak, bo aż 216 271 zł, z programu rządowego zostanie przeznaczone w gminie Rząśnia na renowację elewacji zabytkowego budynku plebanii, stanowiącej zaplecze administracyjno-mieszkalne Parafii Katolickiej pw. św. Rocha w Rząśni.
Dużą dotacją, bo sięgającą prawie miliona złotych mogą cieszyć się mieszkańcy Radoszewic. Dotacja o wartości 960 tys. zł, pozwoli na remont kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Radoszewicach.
O godz. 15:00 zaplanowane jest ogłoszenie wyników naboru z tego samego programu dla beneficjentów z terenu powiatu wieluńskiego. Symboliczne czeki w Rudzie pod Wieluniem, na terenie Pałacu Taczanowskich, także będzie rozdawał poseł Paweł Rychlik.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ciekawe... Szkoda że do młyna nie ma wjazdu bo został sprzedany osobie prywatnej wraz z działką....Żałosne... A ten klecha z Działoszyna po co tam ?? Już się wszędzie pcha obłudnik i kurwiarz. I taka osoba ma kogoś spowiadać..... Ludzie obudzcie się w końcu
Ciekawe... Szkoda że do młyna nie ma wjazdu bo został sprzedany osobie prywatnej wraz z działką....Żałosne... A ten klecha z Działoszyna po co tam ?? Już się wszędzie pcha obłudnik i kurwiarz. I taka osoba ma kogoś spowiadać..... Ludzie obudzcie się w końcu