Policjanci zatrzymują na drogach nie tylko pijanych kierowców. Przekonał się o tym 22-latek, który jechał rowerem pod wpływem alkoholu. Otrzymał wysoki mandat.
W sobotę, 10 maja przed godz. 19 dyżurny policji otrzymał informację, że ul. Ruchu Oporu w Kępnie porusza się pijany rowerzysta. Gdy policjanci udali się na miejsce, spotkali wspomnianego cyklistę i zatrzymali go do drogowej kontroli.
- Badanie alkomatem wykazało, że 22-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - informuje mł. asp. Anita Wylęga, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.
Mężczyzna został surowo ukarany. Otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze