Policjanci z sieradzkiej komendy zatrzymali pięć poszukiwanych osób. Wszyscy odbędą teraz zaległą karę więzienia.
Dzielnicowi, pozostając w stałym kontakcie z mieszkańcami i znając specyfikę swoich rejonów, cały czas pracują nad ustaleniem miejsca pobytu osób poszukiwanych. W ostatnim czasie zatrzymano pięć poszukiwanych osób. Czterech mężczyzn było poszukiwanych na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez sąd celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności. Zatrzymani zostali doprowadzeni do wskazanych jednostek penitencjarnych, gdzie odbędą orzeczoną karę. U jednego z poszukiwanych dzielnicowi znaleźli narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających - przestępstwo zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.
- Wśród poszukiwanych była również 16-latka, która została zatrzymana dzięki wspólnym działaniom dzielnicowych i policjantek zespołu nieletnich. Nastolatka zgodnie z wcześniejszym postanowieniem Sądu Rodzinnego trafiła do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego - mówi asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.
Reklama
Jak informuje policja, podstawy poszukiwań są różne. Mogą to być listy gończe, zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, których celem jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Jedni wpadają podczas legitymowania i prowadzonych interwencji, inni są zatrzymywani w miejscach zamieszkania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze