Funkcjonariusz policji, który wracał do domu zatrzymał 59-letniego kierowcę, którego styl jazdy wskazywał, że może on być pijany. Podejrzenia potwierdził wynik badania alkomatem - mężczyzna wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.
Cała sytuacja wydarzyła się we wtorek, 27 maja ok. godz. 22:10. Po służbie do domu wracał funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie - asp. Łukasz Lis. Jechał za daewoo, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący nim mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Policjant zatrzymał kierowcę i wezwał patrol policji.
- 59-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów miał w organiźmie ponad 2,5 promila alkoholu. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało bowiem 1,35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Reklama
Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Teraz za popełnione przestępstwa, 59-latek odpowie przed sądem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze