Policjanci z Wieruszowa i Wielunia prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej operacji "TOR". Funkcjonariusze patrolowali rejony torowisk oraz miejsc, w których zatrzymują się pociągi. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżnym oraz chronić infrastrukturę kolejową.
W związku z ostatnimi wydarzeniami na terenach kolejowych, decyzją premiera, został wprowadzony trzeci stopień alarmowy CHARLIE, który obowiązuje na obszarach linii kolejowych. Głównym celem prowadzonej operacji jest przeciwdziałanie aktom sabotażu i dywersji, ochrona infrastruktury kolejowej oraz zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Funkcjonariusze ściśle współpracują z Służbą Ochrony Kolei oraz żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspólne służby prowadzone są zarówno w formie patroli pieszych, jak i zmotoryzowanych.
- Mundurowi zwracają szczególną uwagę na osoby nieuprawnione przebywające w pobliżu torowisk, peronów, bocznic oraz pozostałych elementów infrastruktury kolejowej. Działania te mają charakter prewencyjny, ale również kontrolny - mówi st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.
Reklama
- Policja oraz służby współpracujące stale monitorują sytuację. Jeśli zaobserwują Państwo cokolwiek budzącego niepokój- natychmiast zgłoście to, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 47 8455210 - dodaje st. asp. Katarzyna Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Funkcjonariusze apelują o to, aby reagować na wszelkie nieprawidłowości. Każdy sygnał może zapobiec potencjalnemu niebezpieczeństwu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze