Reklama

Policyjne działania w pobliżu torowisk - mundurowi dbają o to, aby podróże koleją były bezpieczne

Policjanci z Wieruszowa i Wielunia prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej operacji "TOR". Funkcjonariusze patrolowali rejony torowisk oraz miejsc, w których zatrzymują się pociągi. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżnym oraz chronić infrastrukturę kolejową. 

W związku z ostatnimi wydarzeniami na terenach kolejowych, decyzją premiera, został wprowadzony trzeci stopień alarmowy CHARLIE, który obowiązuje na obszarach linii kolejowych. Głównym celem prowadzonej operacji jest przeciwdziałanie aktom sabotażu i dywersji, ochrona infrastruktury kolejowej oraz zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Funkcjonariusze ściśle współpracują z Służbą Ochrony Kolei oraz żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspólne służby prowadzone są zarówno w formie patroli pieszych, jak i zmotoryzowanych.

- Mundurowi zwracają szczególną uwagę na osoby nieuprawnione przebywające w pobliżu torowisk, peronów, bocznic oraz pozostałych elementów infrastruktury kolejowej. Działania te mają charakter prewencyjny, ale również kontrolny - mówi st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. 

Reklama

- Policja oraz służby współpracujące stale monitorują sytuację. Jeśli zaobserwują Państwo cokolwiek budzącego niepokój- natychmiast zgłoście to, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 47 8455210 - dodaje st. asp. Katarzyna Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. 

Funkcjonariusze apelują o to, aby reagować na wszelkie nieprawidłowości. Każdy sygnał może zapobiec potencjalnemu niebezpieczeństwu. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości