Reklama

Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym - dla kierowcy to był dopiero początek problemów

Mieszkaniec Ostrzeszowa został zatrzymany przez policję, bo przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu, nie miał ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne były fałszywe. 

Wszystko działo się w piątek, 18 kwietnia o godz. 12 w Rogaszycach w powiecie ostrzeszowskim. Kierowca mercedesa przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym - jechał 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące, ale to był dopiero początek jego problemów...

- Podczas czynności okazało się, że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu oraz nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia, a sprawdzenie tablic rejestracyjnych w policyjnym systemie pozwoliło na ustalenie, że nie są one przypisane do samochodu, na którym zostały umieszczone - relacjonuje asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. 

Reklama

Za popełnione wykroczenia sprawcę ukarano mandatami karnymi. Sporządzono też dokumentację, która została przesłana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W związku z popełnionym przestępstwem, mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, zabezpieczając pojazd na parkingu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości