Mieszkaniec Ostrzeszowa został zatrzymany przez policję, bo przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu, nie miał ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne były fałszywe.
Wszystko działo się w piątek, 18 kwietnia o godz. 12 w Rogaszycach w powiecie ostrzeszowskim. Kierowca mercedesa przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym - jechał 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące, ale to był dopiero początek jego problemów...
- Podczas czynności okazało się, że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu oraz nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia, a sprawdzenie tablic rejestracyjnych w policyjnym systemie pozwoliło na ustalenie, że nie są one przypisane do samochodu, na którym zostały umieszczone - relacjonuje asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Reklama
Za popełnione wykroczenia sprawcę ukarano mandatami karnymi. Sporządzono też dokumentację, która została przesłana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W związku z popełnionym przestępstwem, mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, zabezpieczając pojazd na parkingu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze