Reklama

Przez ponad pół roku znęcał się nad rodziną - 64-latek wkrótce odpowie za swoje czyny

64-latek przez ponad pół roku znęcał się nad swoją rodziną. W końcu domownicy poinformowali o wszystkim policję. Ta już podjęła kroki, które mają zapewnić ochronę poszkodowanym. 

Jak ustalili policjanci, 64-letni mieszkaniec gminy Mikstat (w okresie od początku czerwca do końca grudnia 2025 r.) dopuszczał się przemocy psychicznej wobec członków swojej rodziny. Jego zachowanie było skierowane przeciwko żonie, synowi, córce, zięciowi, a także wnuczkom.

- Mężczyzna, znajdując się pod wpływem alkoholu, wielokrotnie wszczynał awantury domowe. Podczas tych zdarzeń krzyczał, używał wulgaryzmów oraz ubliżał domownikom, powodując u nich strach i poczucie zagrożenia - informuje asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. 

Reklama

W związku z realnym zagrożeniem dla zdrowia i bezpieczeństwa domowników, policjanci podjęli decyzję o zastosowaniu wobec 64-latka nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz kontaktowania się z osobami doznającymi przemocy – zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio, za pośrednictwem osób trzecich oraz przy użyciu wszelkich środków służących do porozumiewania się. Ponadto nałożono na niego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości