Reklama

Przywieźli pięć medali

Zawodnicy klubu ,,Leśni” z Gromadzic odnieśli historyczny sukces podczas XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy. Stanisław Jendrys i Magdalena Padykuła wywalczyli pięć medali, trzy złote i dwa srebrne.

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach rywalizowali we wrotkarstwie. Magdalena Padykuła występowała w najsilniejszych grupach, zdobywając złote medale w wyścigu na 1000 m, na 700 m oraz na 500 m. Wspólnie ze Stanisławem Jendrysem uzyskała srebro w sztafecie 2x100 m. Stasiu drugi wynik osiągnął również na 500 m, a tuż za podium, na 4. miejscu, znalazł się w wyścigu na 200 m.
- Liczyliśmy na sukces, ale że będzie aż taki, to się nie spodziewaliśmy, niewątpliwie jesteśmy dumni – przyznaje Mirosław Kubiak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach.
- Dzieci, którym niepełnosprawność ruchowa pozwala, uprawiają wrotkarstwo. Mamy salę gimnastyczną, na której można doskonalić te umiejętności, nasze położenie też jest korzystne dla tego typu sportu, bo wokół obiektu teren wyłożony jest kostką, mamy plac przed salą gimnastyczną, gdzie można jeździć, jest u nas bezpiecznie pod tym względem.
- Magda i Stasiu są to również uczniowie, którzy mieszkają w internacie. Dzięki temu też mogą  wykorzystać czas popołudniowy na dodatkowe treningi, czasami zostają na weekend, więc mają czas, żeby te umiejętności doskonalić, przygotowywać się do zawodów – dodaje Kubiak.
Opiekunem uczniów podczas olimpiady w Bydgoszczy był Rafał Dudziński, nauczyciel w SOSW w Gromadzicach.
Warto dodać, że Magda jako złota Medalistka będzie brała udział w losowaniu na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Berlinie w 2023 r.

Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości