Reklama

Podczas zawracania uderzył w motocyklistę. Mężczyzna trafił do szpitala

75-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego podczas zawracania osobówką, doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklistą. 36-letni mężczyzna na skutek poniesionych obrażeń wymagał hospitalizacji. Sprawę wyjaśnia lokalna policja.

Do wspomnianego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie - 11 maja - w Ostrołęce (gm. Sulmierzyce). Według wstępnych ustaleń mundurowych winę za zdarzenie ponosi senior, który nie zachował należytej ostrożności w trakcie wykonywania manewru zawracania. 75-latek był trzeźwy. W szpitalu została pobrana do badań także krew motocyklisty.

- Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, przesłuchali świadków. Policjanci zatrzymali elektronicznie dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia powstałe w zdarzeniu. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego wypadku drogowego będą wyjaśnione przez śledczych w toku prowadzonego dochodzenia - komentuje asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Reklama

Jak udało nam się ustalić, życiu 36-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego nie zagraża niebezpieczeństwo. Niemniej policja apeluje do wszystkich uczestników o bezpieczną jazdę. Do motocyklistów - o ostrożność i nieprzecenianie swoich umiejętności, do kierowców - aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i rowerzystów.

- Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego zderzenie z autem może mieć poważne skutki. Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek - dodaje asp. Wioletta Mielczarek.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/05/2025 11:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości