Pieniądze z Polskiego Ładu to nie tylko szansa na remont lokalnych dróg czy instalację odnawialnych źródeł energii na budynkach publicznych. To także środki, które mogą być wykorzystywane na modernizację miejscowego zaplecza sportowo-kulturalnego. Nie inaczej jest w Pajęcznie, gdzie burmistrz Dariusz Tokarski, dzięki pozyskanym środkom, podpisał umowę na remont miejskiego stadionu.
– Cieszymy się z realizacji tego zadania. W ramach prac wykonane zostanie nawodnienie boiska, nowe oświetlenie, bieżnia, droga dojazdowa, a także miejsce dla zawodników rezerwowych. Prace remontowe powinny potrwać około roku – komentuje Dariusz Tokarski.
Umowa modernizacyjna jest warta 3 125 059 zł, z czego niemal 1,8 mln zł zostanie pokryte z Polskiego Ładu. Za realizację inwestycji odpowiadać będzie firma Tel-Bruk z Częstochowy. Wiadomo już, że projekt zostanie zrealizowany w okrojonej formie. Nie powstanie m.in. boisko wielofunkcyjne. Planowana jest jednak modernizacja kortu tenisowego. Burmistrz chciałby, aby przyszłoroczna liga tenisa rozgrywana była już na nowym obiekcie.
– Boisko wielofunkcyjne ze względu na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie może powstać tam, gdzie było planowane. Pod koniec roku planujemy złożyć wniosek o środki do Ministerstwa Sportu, aby tego typu inwestycja mogła powstać tam, gdzie jest boisko treningowe w Parku Tysiąclecia – dodaje burmistrz Pajęczna.
To właśnie w Parku Tysiąclecia ma finalnie powstać także skate park, który wcześniej był zapowiadany na terenie stadionu. Ma on powstać przy następnym etapie modernizacji parku – być może już w przyszłym roku.
– Stadion jest zamykany o godz. 20:00, a wszyscy wiemy, że młodzież - szczególnie latem - lubi przesiadywać na skate parku do późnych godzin nocnych. Byłaby to nietrafiona inwestycja. Myślę, że lokalizacja w parku znacznie bardziej wszystkim przypadnie do gustu – kończy Dariusz Tokarski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze