Reklama

Starają się o windę

Gmina Osjaków złożyła wniosek o dofinansowanie na budowę windy w Szkole Podstawowej przy ul. Częstochowskiej w Osjakowie. Samorząd jest też w trakcie realizacji projektu ,,Cyfrowa gmina”.

- Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie, w wysokości 250 tys. zł, do PFRON-u  - informuje Jarosław Trojan, wójt gminy Osjaków.
- Wartość szacowana realizacji tego zadania to 300 tys. zł. Budynek szkoły przy ul. Częstochowskiej pochodzi z lat 60-tych ubiegłego wieku, choć po termomodernizacji nie wygląda. Jeśli chodzi o jego warunki w zakresie dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wymaga nakładów inwestycyjnych. Mam nadzieję, że otrzymamy te środki i będziemy mogli wybudować windę, która zapewni dostępność wszystkim do poszczególnych kondygnacji naszej szkoły.
Jeśli uda się pozyskać dotację z PFRON-u, winda mogłaby powstać jeszcze w tym roku.
Gmina Osjaków obecnie jest w trakcie realizacji projektu ,,Cyfrowa gmina’’, skierowanego do wszystkich gmin w całej Polsce. Przyznane środki nie wymagają wkładu własnego. Są to granty, które w sposób bezpośredni trafią na konta samorządów z przeznaczeniem na cyfryzację urzędów i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej, czy na przeprowadzenie obligatoryjnego audytu cyberbezpieczeństwa urzędu gminy. Uzyskane dofinansowanie może też zostać zakwalifikowane na wydatki już poniesione w dwóch ostatnich latach.
Do gminy Osjaków, w ramach programu, trafiło 142 tys. 200 zł.
- Ta kwota pozwoli nam na zabezpieczenie naszej bazy danych, jak i również wymianę sprzętu komputerowego, który przecież w tej chwili stanowi podstawowe narzędzie pracy urzędników. Obserwujemy, że coraz częściej następują różnego rodzaju ataki hakerów na bazy danych, nie tylko w różnych instytucjach państwowych w Warszawie, ale również i samorządach – podsumowuje włodarz.
- Bardzo się cieszę, że rozpoczęliśmy realizację projektu, mamy już dostarczone komputery, będą też prace w zakresie serwerów itp. Myślę więc, że te wszystkie elementy bezpieczeństwa informacji zostaną zrealizowane, projekt będzie zakończony i rozliczony w tym roku.


Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości