W Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemkowicach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze, podczas którego druhny i druhowie podsumowali minioną kadencję oraz działalność operacyjną i finansową jednostki. Spotkanie miało spokojny, merytoryczny charakter i potwierdziło stabilność kierunku, w jakim rozwija się straż w Siemkowicach.
W trakcie zebrania wybrano zarząd na kolejną kadencję. Funkcję prezesa nadal będzie pełnił Jacek Michalak. Wiceprezesem i jednocześnie naczelnikiem pozostał Jarosław Grzesik, a jego zastępcą Rafał Strąk. Skarbnikiem został Ireneusz Mizera, gospodarzem Kinga Gleń, kronikarzem Kamila Ciekańska. W zarządzie znaleźli się również Tadeusz Ryczyński, Rafał Gebel oraz Jan Ciekański.
Jedyną zmianą personalną jest stanowisko sekretarza. Funkcję tę objął Michał Walusiak, zastępując Adama Janika. Walusiak wcześniej pracował w komisji rewizyjnej. W jego miejsce do komisji wszedł Krzysztof Jarczyński, który został jej członkiem. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został Grzegorz Góra, a sekretarzem Arkadiusz Kaczmarek.
W zebraniu uczestniczyli liczni goście, wśród nich wiceminister rolnictwa Adam Nowak, wicemarszałek województwa łódzkiego Agnieszka Ryś, wójt gminy Siemkowice Kamil Ceglarek, zastępca komendanta PSP w Pajęcznie st. kpt. Grzegorz Kasprzyczak oraz prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Pajęcznie Krzysztof Piekarz. Obecni byli także radni, pracownicy urzędu gminy, przedstawicielki KGW „Aktywne Kobiety” oraz sołtys Siemkowic.
Zarząd podziękował wszystkim druhnom i druhom, a także Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za obecność i zaangażowanie. Walne zebranie pokazało, że OSP Siemkowice stawia na ciągłość pracy i konsekwentny rozwój, wprowadzając jedynie niezbędne korekty personalne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze