50-latek ukradł portfel z zaparkowanego przy drodze samochodu, a następnie posługiwał się skradzioną kartą płatniczą przy robieniu zakupów. Policjanci szybko namierzyli złodzieja, a podczas przeszukania jego domu znaleźli u niego narkotyki.
Cała sytuacja miała miejsce w piątek, 25 października. Mieszkaniec powiatu łaskiego poinformował, że ktoś ukradł mu portfel z dokumentami oraz kartę płatniczą z zaparkowanego przy drodze auta. Ponadto łupem złodzieja padła też kamera o wartości 400 zł.
Policjanci ustalili, że sprawca przy użyciu skradzionej karty dokonał 15 płatności w różnych sklepach na łączną kwotę prawie 600 złotych. Przeanalizowano monitoring, przesłuchano świadków. To pomogło w ustaleniu złodzieja, którym okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu łaskiego.
- Mundurowi podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego znaleźli wszystkie skradzione przedmioty. Ponadto ujawnili i zabezpieczyli dwie dilerki z zawartością białej krystalicznej substancji, która po przebadaniu okazała się być amfetaminą - informuje mł. asp. Bartłomiej Kozłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łasku.
Podejrzany usłyszał łącznie 17 zarzutów – zarzut kradzieży i posiadania środków odurzających, a także 15 zarzutów kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Teraz 50-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze