Rodzina zostawiła wózek dziecięcy przed jednym z supermarketów. Z "okazji" skorzystał 60-latek, który go ukradł. Długo jednak nie cieszył się ze swojego łupu.
25 sierpnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zgłosiła się mieszkanka powiatu kluczborskiego, która poinformowała o kradzieży wózka dziecięcego. Tłumaczyła, że tego dnia przebywała wraz z rodziną w Kępnie i przez nieuwagę zostawili spacerówkę przy parkingu sklepu Netto. Właściciela wyceniła straty na kwotę 1200 zł. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.
- Policjanci po ustaleniu rysopisu sprawcy i po krótkich poszukiwaniach zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży. Dzięki szybko podjętym działaniom już po kilku dniach był w ich rękach. Jak się okazało, 60-latek już następnego dnia tj. 26 sierpnia br. przed godziną 6 zabrał spacerówkę i schował ją w blaszanym garażu zamykanym na klucz 0 - mówi mł. asp. Anita Wylęga, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.
Reklama
Mężczyzna został zatrzymany przez kępińskich kryminalnych i usłyszał zarzut kradzieży, czyn ten zagrożony jest karą do pięciu lat pobawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze