Wygląda na to, że jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w gminie Czarnożyły jest tenis stołowy. Świadczą o tym liczne zawody w ping-ponga, które są tutaj organizowane. Ostatnie odbyły się w niedzielę 5 listopada w hali sportowej miejscowej szkoły podstawowej.
Był to Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czarnożyły. Andrzej Modrzejewski uroczyście turniej otworzył i życzył wszystkim jego uczestnikom sukcesów oraz zajęcia wysokich miejsc w sportowej rywalizacji. Zasady zawodów przedstawili natomiast Damian Stępień, członek zarządu Gminnego Zrzeszenia LZS w Czarnożyłach oraz sędziowie turnieju Mateusz Włodarczyk i Edward Grzęda.
W ping-pongowych rozgrywkach wzięło udział 21 zawodników z całej gminy. Najliczniej reprezentowany był Stawek, z którego wystartowało aż dziewięć osób. Tenisiści występowali w czterech kategoriach: A – uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2009 i młodsi), B - uczniowie szkół średnich (roczniki 2004 – 2008), C - seniorzy (rocznik 2003 i starsi) oraz D - dziewczęta i kobiety (wspólnie, bez względu na wiek).
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
grupa A: 1. Jakub Stępień (Gromadzice), 2. Igor Białczak (Czarnożyły), 3. Szymon Stępień (Stawek), 4. Igor Stępień (Gromadzice), 5. Filip Łebek (Kąty),
grupa B: 1. Maciej Pietrzak (Stawek), 2. Krzysztof Kozik (Czarnożyły), 3. Patryk Drabek, 4. Maciej Walczak (obaj Gromadzice), 5. Marcel Krysztofiński (Stawek),
grupa C: 1. Damian Stępień (Stawek), 2. Paweł Kowalczyk (Opojowice), 3. Damian Drosiński (Staw), 4. Mateusz Szymański (Stawek), 5. Dominik Kasprzycki (Wydrzyn), 6. Waldemar Kozik (Czarnożyły),
grupa D: 1. Wiktoria Malatyńska, 2. Julia Pawlak, 3. Klaudia Pietrzak (wszystkie Stawek), 4. Małgorzata Kozik (Czarnożyły), 5. Zofia Pietrzak (Stawek).
Po zakończeniu turnieju w poszczególnych kategoriach odbyły się jeszcze zawody OPEN, do których przystąpiło ośmiu tenisistów. Tu kolejność wygląda tak: 1. Damian Stępień, 2. Paweł Kowalczyk, 3. Damian Drosiński, 4. Mateusz Szymański, 5. Dominik Kasprzycki, 6. Igor Białczak, 7. Szymon Stępień, 8. Filip Łebek.
Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii, otrzymali od wójta puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminne Zrzeszenie LZS. Pozostałych nagrodzono pamiątkowymi medalami.
Wyróżniono również najstarszego i najmłodszego zawodnika imprezy, którymi byli kolejno Waldemar Kozik i Igor Stępień.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze