Zakończyła się termomodernizacja remizy w Łagiewnikach. Obiekt stał się nie tylko bardziej ekonomiczny, ale zyskał również na swoim wyglądzie.
Remiza jest budynkiem piętrowym. Zbudowana została najprawdopodobniej w latach 50-tych XX wieku. Jej parter użytkują strażacy. Znajduje się tu m. in. garaż, w którym stacjonuje ford transit będący na wyposażeniu łagiewnickiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na piętrze natomiast jest tak zwana sala estradowa ze sceną.
- Pełni ona rolę świetlicy wiejskiej – wyjaśnia Jan Bącela, prezes tej jednostki. - Nie wynajmujemy jej na imprezy, bo jest za mała, ale odbywają się tam zebrania wiejskie, strażackie, opłatki. Korzysta z niej również nasze Koło Gospodyń Wiejskich. Kilka lat temu świetlica została zmodernizowana.
I właśnie fakt, że w budynku jest świetlica, umożliwił jego termomodernizację. Lokalna Grupa Działania „Ziemia Wieluńsko – Sieradzka” prowadziła projekt grantowy „Rozwój i modernizacja świetlic wiejskich”. Druhowie postanowili złożyć tu swój wniosek o dofinansowanie termomodernizacji. Został on rozpatrzony pozytywnie i jednostka otrzymała 45 600 zł na ten cel. Ponieważ świetlica znajduje się na piętrze, strażacy postanowili również ocieplić parter. Niestety, dotacja z LGD nie mogła być już na to przeznaczona. I tu wsparła ochotników gmina, która dołożyła do zadania 20 000 zł.
- Termomodernizację prowadziła firma budowlana ze Świątkowic – mówi Jan Bącela. - Prace poszły szybko, trwały około trzech tygodni. Na gotowe już ściany daliśmy nowy napis i nowe logo, i teraz nasza remiza wygląda naprawdę ładnie. Jestem bardzo zadowolony z tej inwestycji.
Jednostka OSP w Łagiewnikach liczy aktualnie 21 członków, w tym 19 czynnych. Obecnie ma na wyposażeniu lekki samochód pożarniczy ford transit.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze