Reklama

W Wierzchlesie wystawiono Misterium Męki Pańskiej. Poruszające widowisko przygotowała miejscowa szkoła

W kościele parafialnym w Wierzchlesie odbyło się Misterium Męki Pańskiej zatytułowane „Golgota naszych serc”. Widowisko przygotowała Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie, a na scenie zaprezentowali się uczniowie klas VI – VIII.

Misterium Męki Pańskiej w Wierzchlesie

W Wierzchlesie miało miejsce Misterium Męki Pańskiej pod tytułem „Golgota naszych serc”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie, która zaprosiła mieszkańców do wspólnego przeżywania pasyjnej opowieści w przestrzeni kościoła parafialnego.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas VI – VIII. Widowisko rozpoczęło się od sceny wjazdu Jezusa do Jerozolimy, po której przyszły kolejne, coraz bardziej przejmujące obrazy związane z męką i śmiercią Chrystusa. W programie znalazły się sceny modlitwy w Ogrójcu, procesu oraz drogi krzyżowej prowadzącej na Golgotę.

Reklama

Młodzi wykonawcy i poruszająca oprawa muzyczna

Uczniowie z dużym zaangażowaniem i powagą przedstawili kolejne etapy Misterium Męki Pańskiej. Ważnym elementem wydarzenia była także oprawa muzyczna. Solistki oraz chór szkolny wykonali pieśni pasyjne, które dopełniły przekaz i budowały atmosferę skupienia.

Połączenie gry aktorskiej, muzyki i przestrzeni świątyni sprawiło, że wydarzenie miało nie tylko artystyczny, ale również duchowy wymiar. Dla wielu mieszkańców Wierzchlasu było to jedno z tych spotkań, które pozwalają zatrzymać się i głębiej przeżyć czas przygotowań do świąt.

Reklama

- Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem. Publiczność była poruszona, nie brakowało chwili ciszy, skupienia, a nawet wzruszenia – mówi Anna Dutka, nauczycielka i opiekunka młodych artystów ze Szkoły Podstawowej w Wierzchlesie.

Szkoła z Wierzchlasu przygotowała wyjątkowe wydarzenie

Nad częścią artystyczną i aktorską czuwały Anna Dutka oraz Anna Wiszniewska. Za przygotowanie solistów i chóru odpowiadał Bartosz Pakuła. Efektem ich pracy było spójne i dopracowane widowisko, które zostało dobrze przyjęte przez publiczność.

Misterium przygotowane przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie stało się ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności. Było nie tylko scenicznym przedstawieniem, ale także zaproszeniem do refleksji nad sensem Wielkiego Tygodnia.

Reklama

- Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjątkowego wydarzenia – podsumowuje Anna Dutka.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości