Reklama

Weszli do galerii handlowej i rozpylili gaz - czterech młodych mężczyzn ukradło perfumy o wartości blisko 30 tys. zł!

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 16 do 22 lat, którzy w jednej z galerii handlowych rozpylili gaz i ukradli markowe perfumy warte blisko 30 tys. zł. Wobec jednego z podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło w środę, 6 sierpnia po godz. 18 na terenie jednej z galerii handlowych w Piotrkowie Trybunalskim. Do jednego ze sklepów weszło trzech zamaskowanych mężczyzn. Dwóch z nich zaczęło pakować do torby i plecaka perfumy, natomiast trzeci z nich rozpylił gaz drażniący. Gdy jedna z pracownic skierowała się w ich kierunku, napastnik ponownie użył gazu, po czym cała trójka wybiegła z galerii wraz ze skradzionym towarem. 

Dyżurny od razu skierował w to miejsce policyjne patrole. Policjanci Wydziału Wywiadowczego po obejrzeniu nagrań monitoringu, mając dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym, wytypowali dwóch sprawców, po czym od razu pojechali na teren ogródków działkowych, podejrzewając, że amatorzy cudzego mienia mogą się tam ukrywać. Na miejscu zastali 22-latka, który jak twierdził o niczym nie wie i nie zna wskazanych mu osób. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 22-latek również brał udział w przestępczym procederze.

Reklama

- Po dokładnym sprawdzeniu domku letniskowego i pojazdu należącego do 22-latka okazało się, że mija się z prawdą. W pomieszczeniu policjanci odnaleźli ubrania, w których nastolatkowie dokonali kradzieży rozbójniczej. W pojeździe natomiast znajdowały się skradzione chwilę wcześniej perfumy. Dodatkowo policjanci znaleźli środki odurzające, a dokładnie mefedron - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. 

22-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał już prokuratorski zarzut kradzieży rozbójniczej i posiadania środków odurzających. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, sąd wobec mężczyzny zastosował trzymiesięczny areszt. 

Reklama

W tym samym czasie policjanci Wydziału Kryminalnego prowadzili intensywne działania, zmierzające do ustalenia miejsca pobytu nastolatków, którzy jak się okazało, ukrywali się w jednym z hoteli na terenie powiatu. 19 sierpnia kryminalni zapukali do drzwi hotelowych. Tam cała trójka została zatrzymana i przewieziona do jednostki policji. Jak się okazało, 16-latkowie wcześniej uciekli z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, w związku z czym po wykonaniu czynności zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka w Łodzi, a za swój czyn odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. 

Trzeci ze sprawców ma ukończone 17 lat i za popełnione przestępstwo odpowie jak osoba dorosła. Młody amator cudzego mienia usłyszał również zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej, a wobec niego prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Wartość skradzionego mienia wyliczono na blisko 30 tys. zł. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości