Reklama

WKRÓTCE POPRAWI SIĘ KOMFORT JAZDY DO ŁASZEWA

Rozpoczęły się prace przy przebudowie drogi powiatowej Mierzyce – Łaszew. Jest to część większego zadania, które obejmuje również budowę chodnika w Przycłapach i przebudowę drogi w Bieńcu.

 

Do remontu drogi Mierzyce – Łaszew powiat przymierzał się od dłuższego czasu. Była ona już mocno wyeksploatowana. Powstały w niej duże dziury i ubytki. Łatano je często, ale po miesiącu, półtora znowu się robiły.

- Były to takie naprawy doraźne, żeby nie dochodziło do uszkodzenia samochodów – wyjaśnia Bartłomiej Panek, kierownik Powiatowego Zarządu Dróg w Wieluniu. - Nie zapewniały one jednak odpowiedniego komfortu jazdy. Również mieszkańcy monitowali w tej sprawie. Niestety, na generalny remont brakowało środków. Dlatego wspólnie ze starostą i wicestarostą pomyśleliśmy, aby w ramach programu „Polski Ład” złożyć jeden wniosek na trzy różne zadania, w tym również drogę Mierzyce – Łaszew.

Reklama

Pomysł sprawdził się i powiat otrzymał na te połączone inwestycje wspólne dofinansowanie w wysokości 5 130 000 zł.

Prace przy drodze do Łaszewa rozpoczęły się. Została już zrobiona ścinka poboczy. Potem na odcinku ponad 2 600 m sfrezowana będzie dotychczasowa nawierzchnia i zostaną położone dwie warstwy asfaltu – wyrównująca, a następnie ścieralna. Po obu stronach drogi zostaną również zrobione z kruszywa pobocza o szerokości 75 cm. Powstanie też oznakowanie. Kładzenie asfaltu być może rozpocznie się już za dwa – trzy tygodnie.

Reklama

Koszt tego zadania to prawie 1 820 000 zł. Po odliczeniu przypadającej na nie części dotacji, pozostała kwota zostanie podzielona między powiat wieluński i gminę Wierzchlas po połowie. Każda ze stron będzie musiała dopłacić blisko 250 tys. zł.

- Zależało nam na tym, aby zapewnić dobry dojazd do Łaszewa od strony drogi powiatowej w Mierzycach – mówi Bartłomiej Panek. - Stąd można dojechać do Bieńca, a w dalszej kolejności do Załęcza lub Dzietrznik. Droga jest dość uczęszczana, bo stanowi taki dobry skrót do tych miejscowości.

Reklama

Cała inwestycja obejmująca wspomniane trzy zadania powinna zakończyć się do 31 października. Chodnik w Przycłapach, ku wielkiej radości mieszkańców, jest już gotowy, a przebudowa drogi w Bieńcu – również oczekiwana przez tutejszą społeczność – rozpoczęła się. Jest na etapie robienia pomiarów geodezyjnych oraz budowy kanału technologicznego.

 

 

 

 

 

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości