Reklama

Włamywał się do samochodów i lokali usługowych - na dodatek zaatakował personel medyczny

Policja zatrzymała 24-latka, który włamywał się do samochód oraz lokali usługowych na terenie Sieradza. Straty oszacowano łącznie na ponad 20 tys. zł. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma do odbycia zaległą karę więzienia, był też poszukiwany za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej personelu medycznego. 

W październiku 2024 r. sieradzka policja otrzymała zgłoszenia o włamaniach do samochodów oraz lokali usługowych na terenie miasta. Łupem sprawcy padły między innymi narzędzia, elektronarzędzia, złota biżuteria oraz drobne kwoty pieniędzy. Łączną wartość strat, którą ponieśli pokrzywdzeni oszacowano na ponad 20 tys. zł. Nad sprawą pracowali sieradzcy kryminalni i śledczy. Analizowali zebrane w sprawie dowody, dokładanie przejrzeli zapisy monitoringów. Wytypowali sprawcę - 24-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Ustalili, że może on przebywać w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych w Sieradzu. 

Tak też było. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się, że włamywał się do samochodów i lokali usługowych. Jak twierdził, chciał ukraść pieniądze bądź alkohol. W kilku sytuacjach nie osiągnął swojego celu, jednak uszkodził drzwi do lokali usługowych bądź samochody. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 24-latek był poszukiwany do odbycia zaległej kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Reklama

- W toku dalszych czynności okazało się również, że w lipcu br. 24-latek znieważył oraz uderzył pracowników personału medycznego, którzy udzielali mu pomocy. Czynności operacyjne oraz zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie siedmiu zarzutów włamań, usiłowań włamań oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy w czasie wykonywania obowiązków służbowych - mówi asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. 

Mężczyzna trafił już za kratki, gdzie odbędzie zaległy wyrok. Wkrótce odpowie przed sądem za swoje "kolejne dokonania". Z uwagi na to, że działał on w warunkach recydywy, za dokonane przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości