38-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów od blisko roku znęcał się nad swoją żoną oraz dwójką dzieci. Wszczynał awantury, wyzywał członków rodziny oraz niszczył przedmioty w domu. Agresor w końcu został zatrzymany przez policję, a sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu.
Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, 15 października przed godziną 21. Okazało się, że 38-latek od grudnia 2023 roku znęcał się nad swoją żoną oraz dwójką dzieci. Wszczynał domowe awantury, podczas których używał wobec ofiar słów wulgarnych, poniżał je i ośmieszał oraz niszczył przedmioty w domu.
- Sprawca przemocy domowej był pijany - miał ponad 2,5 promila. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia członków rodziny, dlatego policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, a od pokrzywdzonej przyjęto zawiadomienie o przestępstwie oraz wdrożono procedurę Niebieskiej Karty - relacjonuje asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Reklama
Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie postanowił zastosować wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Agresor wkrótce usłyszy zarzuty, a potem stanie przed sądem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze